Дніпропетровщина заощадила в Prozorro бюджет промислового міста
01.06.2016 | 16:38
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОДА
 

За 5 місяців цього року Дніпропетровська область заощадила на торгах в Prozorro 67 мільйонів гривень. Це річний бюджет Покрова (колишнього Орджонікідзе) – потужного промислового міста з більш ніж 40 тисячами населення. Про це повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко під час зсідання Кабінету Міністрів України.

«Ми не стали чекати прийняття необхідних законів, а просто проявили політичну волю і одними з перших в Україні почали працювати в системі Prozorro. Розуміли, це дійсно потрібно, і вже сьогодні маємо промовисті результати», - наголосив Валентин Резніченко.

Дніпропетровська область вже зареєструвала в Prozorro 18,5 тисяч лотів на майже 775 мільйонів гривень. Планова економія від цих торгів не менше 67,8 мільйонів гривень. Це бюджет одного з промислових міст Дніпропетровщини – Покрова або кількох сіл регіону. Заощаджені кошти йдуть на додаткові ремонти доріг, шкіл та дитсадків, нове медичне обладнання.

Щоб все проходило за правилами, в Дніпропетровській ОДА організували систему моніторингу. За всіма торгами стежать аналітики: консультують, виявляють можливі помилки, допомагають їх усунути. Щодня вони опрацьовують до 100 закупок ОДА.

Кожен директор департаменту ОДА несе персональну відповідальність за роботу в Prozorro. Раз на місяць в ОДА проходять колегії, де структурні підрозділи звітують про роботу в електронній системі. Якщо хтось з керівників не справляється, приймаються кадрові рішення.

Щомісяця проходять навчальні семінари для підприємців та державних службовців. На сьогодні  проведено 38 таких семінарів. Дніпропетровська ОДА разом з бізнесменами бореться з корупцією в держзакупівлях, створена спеціальна гаряча лінія, на яку можна повідомляти про зловживання чиновників.

Впроваджувати систему електронних закупівель Prozorro на Дніпропетровщині розпочали в серпні 2015-го. Сьогодні область – на другому місці в країні за кількістю успішно завершених в Prozorro торгів після Київської міської державної адміністрації.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249080671