Володимир Гройсман: Уряд сконцентрує зусилля на енергоефективності, що є чинником здобуття Україною енергонезалежності
07.06.2016 | 18:35
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ
 

Сектор енергоефективності в Україні є перспективним, привабливим для інвестування та дозволить стимулювати видобуток газу в Україні, запроваджувати альтернативні джерела енергії та забезпечити енергетичну незалежність країни. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні Національної ради реформ з питань енергоефективності під головуванням Президента України Петра Порошенка у вівторок, 7 червня.

"Сьогодні настав період, коли ми сфокусувалися на енергоефективності України, на тому, щоби отримувати власну незалежність за рахунок розвитку власного видобутку газу, запровадження альтернативних джерел енергії, нетрадиційних джерел палива. Я вважаю, що цей напрямок є з надзвичайно високим потенціалом", - заявив Володимир Гройсман.

За його словами, питання енергоефективності сьогодні є дуже важливим. Відсутність енергозаощадження та постачання газу з Російської Федерації протягом багатьох років поставило Україну та її державність у залежність, зменшило конкурентоспроможність та породило багато викликів у всіх сферах. Крім того, за роки незалежності умисно знищувався видобуток газу в Україні, підкреслив Прем'єр-міністр.

За останні декілька років Уряд зробив "важкі, але правильні кроки" щодо диверсифікації постачання газу, нагадав Володимир Гройсман. "І також те, що ми змогли сьогодні відмовитися від газу з Російської Федерації, говорить про абсолютно правильний крок, який був зроблений", - зауважив він.

Прем'єр-міністр зазначив, що в Уряді напрацьовані ініціативи, які дозволять зменшити споживання газу, збільшити видобуток, а також побудувати ефективну систему соціального захисту для мінімізації збитків після запровадження ринкової ціни на газ. Також потрібно провести дерегуляцію та досягти ефективності у даній сфері, що сприятиме її інвестиційній привабливості, зауважив він.

При цьому, Голова Уряду зауважив, що рішення Парламенту щодо енергосервісних контрактів, які були ухвалені, "дадуть можливість побудувати цивілізовані умови для залучення інвестицій у цей сектор".

Володимир Гройсман наголосив на особливій ролі органів місцевого самоврядування у досягненні енергоефективності. "Сфера енергоефективності торкнеться багатьох сфер нашого життя, і дуже важливо, щоб у цьому брали безпосередню участь місцеві органи влади, органи місцевого самоврядування", - зазначив він.

Голова Уряду зауважив, що після зростання надходжень до місцевих бюджетів у результатів проведеної фінансової децентралізації є можливість "достатньо ефективно рухатися до того, щоб допомагати утеплювати будинки і менше споживати". Також "потрібно передивитися потужності, які у нас сьогодні створені ще за радянських часів, які вдвічі-втричі більш енергоємні, ніж ті, які сьогодні потрібні для виробництва води, тепла та інших послуг", зазначив він.

Окремо Прем'єр-міністр наголосив на необхідності спрощення умов підключення бізнесу до електромереж. "У нас є незрозуміла система в Україні щодо приєднання бізнесу до [електро]мереж. Я вважаю, що це питання є дуже важливим, оскільки воно пригнічує, з одного боку, розвиток бізнесу і створення нових робочих місць і нових виробництв, а з іншого боку, є дуже жахливим корупційним чинником", - наголосив він.

За його словами, необхідно здійснити "швидкі кроки, які допоможуть звільнити бізнес від непомірних, неадекватних і необ’єктивних витрат, які вони несуть на собі". "Люди з місць про це говорять, це є неприпустимо", - підкреслив Володимир Гройсман.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249093588