Уряд спільно з аграріями працює над розробкою пропозицій щодо підтримки невеликих фермерських господарств, - Володимир Гройсман
08.06.2016 | 13:28
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ
 

Уряд працює над розробкою рішень для підтримки невеликих фермерських господарств, що стимулюватиме розвиток національного виробника та сприятиме підвищенню експортного потенціалу країни. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час відкриття Міжнародної агропромислової виставки «АГРО – 2016» у середу, 8 червня.

"Наше бачення сьогодні полягає у тому, щоби підтримувати у тому числі маленькі, невеликі фермерські господарства. Ми зараз спільно з Міністерством напрацьовуємо пропозиції, які можуть бути враховані вже у 2016 році, щодо підтримки кожного аграрного виробника, невеликих фермерських господарств", - заявив Володимир Гройсман.

"Ми зацікавлені у тому, щоби спектр продукції був розширений, ми зацікавлені у тому, щоби глибина переробки зростала, щоби ми виробляли кінцевий продукт", - наголосив він.

За його словами, Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий спільно з представниками аграрної галузі працюють над розробкою рішень щодо підтримки невеликих фермерських господарств, зокрема з питань кооперації малих фермерських господарств для експорту та підтримки на нових ринках.

"Нам потрібно забезпечити фінансову підтримку виробника сільгосппродукції, малого фермера, з іншого боку, забезпечити прозорість надання цих ресурсів", - заявив Володимир Гройсман. Громадськість та фермерські асоціації будуть залучені до цього процесу, додав він.

Разом з тим, потрібно збільшувати експортний потенціал країни, наголосив Володимир Гройсман. Для цього Уряд розглядає можливості створення торгових місій та шляхи підтримки національних виробників на ринках інших країн.

"Ми сьогодні більше ніж у 190 країн постачаємо продукцію, але треба розвивати, беззаперечно, і обсяги продукції, і кінцеву продукцію, яку ми можемо постачати. Тут є величезний потенціал для економічного зростання", - зазначив він.

Окремо Прем'єр-міністр наголосив на необхідності підтримки нарощування потужностей галузей тваринництва і птахівництва. "Тут простих відповідей немає, але найголовніше - захистити сьогодні власного виробника", - зазначив він.

Голова Уряду зауважив, що Україна сьогодні здійснює увесь комплекс виробництва сільгосппродукції - від аграрного машинобудування до кінцевого продукту споживання, тому потрібно підтримувати розвиток і зростання аграрного сектору. "Аграрний сектор України розвивається, у ньому є безліч проблем, але потенціал до зростання є надзвичайно великий. Наше головне завдання створити додану вартість переробки продукції. Ми маємо відійти від сировинного типу економіки і максимально забезпечувати додану вартість в Україні. Це робочі місця і новий якісний продукт", - зазначив Володимир Гройсман.

Також потрібно продовжити дерегуляцію і зменшити тиск регуляторних органів на аграрний бізнес. "Треба забезпечити нашим аграріям і фермерам впевненість в тому, що вони будуть використовувати землі на середньострокову і довгострокову перспективи, що є надзвичайно важливо. І, безперечно, підтримка сільгоспвиробника дасть нам можливість вийти на новий рівень розвитку аграрного сектору в Україні", - підкреслив він.

"Ми будемо нарощувати виробництво власної продукції, ми будемо поглиблювати переробку, відновлювати тваринництво і забезпечувати відповідний рівень життя у тому числі у сільських громадах, - підкреслив Володимир Гройсман. - Перспективи я бачу величезні. І глибоко переконаний у тому, що якщо системно цим питанням займатися, ситуація буде змінюватися у кращий бік", - зазначив він.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249096536