Заступник Міністра фінансів Сергій Марченко взяв участь у зустрічі з науковцями щодо вирішення проблем фінансування вітчизняної науки
16.06.2016 | 12:19
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
 

15 червня відбулась спільна зустріч Віце-прем'єр-міністра В'ячеслава Кириленка, Міністра освіти і науки Лілії Гриневич та заступника Міністра фінансів Сергія Марченка з представниками наукової спільноти, серед яких були присутні голова профспілки працівників НАН України Анатолій Широков, перший віце-президент НАМН Юрій Кундієв та інші. Зустріч була присвячена наявним проблемам фінансування наукових установ та пошуку можливого вирішення ситуації, що склалась.

Міністерство фінансів співпрацює з Міністерством освіти і науки, керівниками наукових установ, представниками профспілок працівників НАН і громадськими організаціями з метою вироблення спільної стратегії реформування наукової сфери, що сприятиме, в тому числі, модернізації системи фінансування науки.

Мінфін підтримує позицію щодо необхідності врахування у бюджеті видатків на науку у достатніх обсягах, що сприятиме розвитку наукової сфери країни. У той же час, Міністерство освіти і науки спільно з НАН України будуть працювати на виробленням пропозицій щодо підвищення ефективності діяльності наукових установ з визначенням ефективності їхньої діяльності Першочерговими заходами з підвищення ефективності є визначення реального наукового потенціалу установ, уникнення дублювання в проведенні наукових досліджень, проведення міжнародного аудиту наукової системи та державної атестації наукових установ.

Наступними кроками у напрямку пошуку шляхів вирішення проблеми фінансування вітчизняної науки будуть ініційовані круглі столи за участю науковців, представників органів державної влади, громадськості.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249120850