Коментар Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна щодо Резолюції Бюро ПАРЄ
25.06.2016 | 09:00
Міністерство закордонних справ України
 

Павло Клімкін: Надзвичайно здивований і розчарований сьогоднішньою Декларацією Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи. Заявляючи про відданість демократії та діалогу, сьогодні цей керівний орган Асамблеї своїм рішенням поставив їх під сумнів.

У відповідь на російську збройну агресію проти України, окупацію Автономної Республіки Крим та частини українського Донбасу, у 2014-2015 роках ПАРЄ показала лідерські якості та застосувала санкції до російської делегації.

Росії було висунуто чіткий перелік вимог та визначено умови, за яких санкційне рішення може бути переглянуте. Чи виконала Росія ці вимоги? Ні. Чи визнала Росія свої помилки? Знову ні.

Більше того, Росія продовжує показово ігнорувати заклики міжнародного співтовариства припинити агресію проти України, зухвало нехтує своїми міжнародними зобов’язаннями та діє всупереч фундаментальним цінностям Ради Європи.

З моменту запровадження санкцій російська делегація мала всі можливості для діалогу, але продовжувала розмовляти з ПАРЄ мовою ультиматумів.

Рішення російської делегації не подавати повноваження на розгляд Асамблеї у січні 2016 року свідчить про те, що Росія вирішила відмовитись від демократичного діалогу та продовжує вдаватись до шантажу.

За цих умов заклик Бюро ПАРЄ скасувати санкції для відновлення діалогу з Росією підриває авторитет усієї Асамблеї.

Подальші поступки агресору й окупанту будуть найгіршим сигналом для міжнародного співтовариства та означатимуть, що Росія, як і будь-яка інша держава, віднині можуть вільно і безкарно порушувати засадничі принципи Ради Європи.

Переконаний, що організація, яка стоїть на захисті прав людини, демократії та верховенства права, не може собі дозволити перейти цю межу.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249142596