Мінкультури спільно з Івано-Франківщиною планує провести низку семінарів для пам'яткоохоронців
01.07.2016 | 18:55
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ
 

Міністр культури України Євген Нищук зустрівся  з начальником управління культури, національностей та релігій  Івано-Франківської ОДА Володимиром Федораком  з  метою обговорення нагальних проблем  та актуальних питань  регіону. Зокрема, було піднято питання щодо популяризації існуючих, як в регіоні, так і в цілому в Україні  пам’яток та культурних цінностей, які мають стати більш привабливими для відвідування і сприятимуть економічному та культурному розвитку держави.

За словами Володимира Федорака, в Івано-Франківській області, окрім багатої культурної спадщини, нині є  кілька об’єктів, які мають всесвітнє культурне та історичне значення з  інфраструктурою, яка активно розвивається. Серед них -  Церква Святого Духу в Рогатині (1598 р.)  та  Церква Різдва Пресвятої Богородиці  в селі Нижній Вербіж (1756 р.), які разом з іншими дерев’яними церквами карпатського  регіону були включені  у список світової спадщини  ЮНЕСКО.

Євген Нищук високо оцінив роботу, що проводиться в регіоні та, в свою чергу, запропонував на базі Івано-Франкіської області  провести  семінар для фахівців у сфері культурної спадщини західного регіону, щоб показати передовий досвід, який зараз вже є в Україні.

«Я  сподіваюсь, що вже в жовтні цього року, Міністерство культури  разом з фахівцями Івано-Франківщини  зможе провести цей науковий форум, враховуючи напрацьований досвід з польськими колегами з науково-дослідних інституцій. Місцем проведення цього семінару, як  приклад, може стати місто Рогатин,  на базі якого є можливість показати процес реставрації та консервації об’єкту культурної спадщини  та досвід  його використання як пам’ятки світового рівня»,- сказав  Міністр культури.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249157455