Остап Семерак: Державний банк висловив готовність фінансувати екологічні проекти
19.08.2016 | 17:55
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
 

Міністерство екології та природних ресурсів України зацікавлене у співпраці із держбанком АБ «Укргазбанк» та Міжнародною фінансовою корпорацією щодо залучення фінансування екологічних програм. Про це заявив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час зустрічі з Головою Правління «Укргазбанку» Кирилом Шевченком та представниками Міжнародної фінансової корпорації (IFC).

Міністру презентували спільний проект із розвитку напрямку Еко-банкінгу та впровадження фінансових механізмів для розбудови зеленої економіки і відновлювальної енергетики.

«Надання державним банком кредитування підприємствам-забруднювачам для модернізації обладнання та встановлення автоматизованої системи он-лайн моніторингу викидів в атмосферне повітря не лише зменшить їх кількість, а й значно покращить екологічну ситуацію», - сказав Остап Семерак.

Готується підписання Тристороннього рамкового меморандуму про співпрацю між Мінприроди, АБ «Укргазбанк» та IFC щодо розвитку біоенергетики, відновлювальної енергетики та енергоефективності як базових сегментів «зеленої економіки».

У свою чергу Голова Правління АБ «Укргазбанк» Кирило Шевченко підкреслив, що в Україні існує величезний незадіяний потенціал для інвестицій в проекти відновлювальної енергетики.

«Використовуючи досвід і знання IFC, ми сподіваємося розкрити цей потенціал і зробити український бізнес більш ефективним. І наше завдання як державного банку максимально сприяти зниженню енергонавантаження та енергоємності вітчизняних підприємств, домогосподарств, тому що це є запорукою енергетичної безпеки нашої держави», - сказав Кирило Шевченко.

Окрім того, Міністр звернув особливу увагу на те, що підтримка фінансовими інституціями бізнесу на даному етапі важлива, адже імплементація Директив ЄС у сфері охорони навколишнього природного середовища вимагає впровадження більш жорстких екологічних стандартів. Відповідно і збільшаться видатки підприємств на впровадження природоохоронних заходів.

Остап Семерак висловився за залучення до такої співпраці інших фінансових установ України.

Раніше Міністр звернувся до українського бізнесу з пропозицією стати партнерами у захисті навколишнього природного середовища, в «озелененні» економіки України, низьковуглецевому розвитку та швидкому скороченні шкідливих викидів у довкілля.

Також Остап Семерак звернув увагу на важливість залучення фінансування для розвитку відновлювальної енергетики у зоні відчуження.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249251046