У Херсоні ОСББ можуть отримати компенсацію 60% витрат на утеплення
19.08.2016 | 18:16
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ
 

У м. Херсон запрацювала міська програма додаткового відшкодування 20% суми «теплих» кредитів, залучених ОСББ. На її реалізацію у 2016 році міська рада виділила 200 тис. гривень.

«Відтак у Херсоні мешканці багатоповерхівок, об’єднавшись в ОСББ, зможуть залучити кошти на проведення енергоефективних заходів та отримати відшкодування більше половини своїх витрат, а саме: 40% - з державного бюджету та 20% - з міського», - прокоментував міську програму Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та додав, що таке рішення міської ради - надавати додаткову фінансову допомогу - стимулюватиме ОСББ займатися енергозбереженням та активніше готуватися до опалювального сезону, незважаючи на те, що це південне місто.

Фактично ОСББ Херсона, які стануть учасниками програми, зможуть значно дешевше звичайної ринкової ціни придбати різні енергоефективні матеріали та обладнання для утеплення своїх багатоповерхівок. Мова йде про вузли обліку води та тепла, регулятори теплового потоку за погодними умовами, вікна з енергозберігаючим склом та матеріали для модернізації систем освітлення у місцях загального користування тощо.

«Важливо, що все більше органів місцевого самоврядування долучається до співфінансування енергоефективних заходів. За нашими даними, подвійну фінансову допомогу на утеплення і від Уряду, і від місцевої влади, вже можуть отримати ОСББ у багатьох містах, наприклад, у Києві, Львові, Луцьку, Вінниці, Житомирі, Харкові, Кременчуці, Одесі, тепер і в Херсоні, - зауважив Голова Агентства. – Це ще один приклад ефективної співпраці Уряду та місцевої влади, які разом зменшують фінансове навантаження на сімейні бюджети громадян при утепленні та компенсують левову частку суми «теплого» кредиту».

 

Довідково

За умовами Урядової програми з енергоефективності ОСББ та ЖБК отримують з держбюджету безповоротну фінансову допомогу у розмірі 40% від суми залученого «теплого» кредиту. Більше того, якщо у складі ОСББ є субсидіанти, то таке ОСББ отримає більшу частку відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості субсидіантів у багатоповерхівці.

На сьогодні в Україні прийнято 184 місцеві програми здешевлення «теплих» кредитів для населення та ОСББ.

 

 

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249251241