Володимир Гройсман та Марош Шефчович обговорили напрямки посилення співробітництва України та ЄС в енергетичній сфері
02.09.2016 | 13:53
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ
 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у п'ятницю зустрівся з Віце-президентом Європейської Комісії з питань Енергетичного союзу Марошем Шефчовичем. Сторони обговорили напрямки посилення співробітництва України та ЄС в енергетичній сфері, зокрема щодо реформи енергетичного сектору та створення Національного фонду енергоефективності в Україні.

Прем’єр-міністр та Віце-президент Європейської Комісії з питань Енергетичного союзу запевнили у готовності щодо завершення роботи та підписання якнайближчим часом нового Меморандуму про взаєморозуміння щодо співробітництва в галузі енергетики.

Прем’єр-міністр повідомив, що Уряд закінчує роботу над Енергетичною стратегією України. Віце-президент Європейської Комісії Марош Шефчович привітав наміри щодо завершення роботи Уряду над Енергетичною стратегію та висловив готовність ЄС підтримати завершення її розробки.

Володимир Гройсман повідомив, що у Верховній Раді сформований пакет законопроектів, які потрібно ухвалити, зокрема про національного регулятора та ринок електроенергії. Уряд визначив ці законопроекти пріоритетними та розраховує на те, що Парламент з перших днів роботи нової сесії ухвалить ці рішення, зазначив Прем’єр-міністр.

Сторони обговорили можливості підтримки Європейського Союзу у створенні Національного фонду енергоефективності, зокрема у розробці відповідного законодавства.

Володимир Гройсман нагадав, що 1 липня Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову "Про відокремлення діяльності з транспортування та зберігання (закачування, відбору) природного газу", якою затверджується план реструктуризації НАК "Нафтогаз України" з метою відокремлення діяльності з транспортування та зберігання газу. Марош Шефчович позитивно оцінив перші кроки Уряду щодо реформування корпоративної системи управління НАК "Нафтогаз України".

Володимир Гройсман закликав до об'єднання зусиль з ЄС у напрямку модернізації та використання можливостей транзитної спроможності України.

Віце-президент Європейської Комісії підкреслив, що Україна має значний потенціал для того, щоб бути експортером енергії. Сторони домовилися тісно співпрацювати над розробкою необхідного законодавства і заходів з енергоефективності.

Співрозмовники узгодили об'єднати зусилля України та Європейської Комісії щодо здійснення усіх необхідних процедур, необхідних для отримання 500 млрд доларів кредитної лінії від Світового банку для України.

Сторони також підняли питання підготовки до прийдешнього осінньо-зимового періоду. Віце-президент Європейської Комісії привітав рішення Уряду щодо закачування до підземних сховищ України на 3 млрд кубометрів газу більше, раніше запланованих.

У рамках візиту до України Віце-президент ЄК з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович провів також зустрічі та переговори з окремими членами українського Уряду, зокрема з Віце-прем’єр-міністром України - Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадієм Зубком, Міністром енергетики та вугільної промисловості України Ігорем Насаликом.

Українські урядовці обговорили та погодили з М. Шефчовичем інші практичні питання взаємодії з ЄС в енергетичній сфері.

 

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249279567