У Мінкультури презентували "Стратегію сталої громади"
16.09.2016 | 18:43
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ
 

У Міністерстві культури за участі представників експертного середовища різних напрямків галузі культури, керівництва відомства відбулася презентація Стратегії сталої громади, спрямованої на впровадження державної культурної політики в період трансформації, як на регіональному, так і всеукраїнському та міжнародному рівнях.

Перший заступник Міністра культури Світлана Фоменко представила одного із розробників Стратегії -  Радника Міністра культури Ірину Френкель.

“Один із наших пріоритетних напрямків розвитку культурної галузі тісно пов'язаний із  модернізацією регіональних  культурних інституцій. Тому ініціатива від Ірини Френкель  по розробці Стратегії сталої громади, яку  вона підготувала із залученням широкого кола експертного середовища, заслуговує на увагу, розгляд та опрацювання”, - зазначила Світлана Фоменко.

Ірина Френкель поінформувала  присутніх, що над  розробкою цього документу працювала група фахівців з різних напрямків галузі культури.

“Розробники цього документу відвідали багато регіонів України, побачили, які проблеми є на місцях. Так виникла ідея створення Стратегії. Тому що спочатку ми ставили перед собою завдання розробити саме культурну стратегію, яка б була спрямована повністю на розвиток регіональних культур, але коли ми побачили увесь комплекс проблем, то зрозуміли, що мова йде про стратегію сталої громади, на яку, нажаль, не звертали гідної уваги і тому народився такий документ – Стратегія сталої громади”, -  розповіла Ірина Френкель.

У своїй презентації Ірина Френкель наочно продемонструвала теперішній стан закладів культури у районних та обласних центрах, зробивши акцент на відсутність цілісної культурної політики держави та місцевих органів влади.

“Це пряма загроза припинення культурної спадкоємності, в тому числі зміна цінностей між поколіннями, зниження інтелектуального та культурного рівня суспільства”, - зазначила вона.

Рішення проблем автори Стратегії, зокрема, вбачають у створенні умов для розвитку креативних індустрій, розвиток об’єднаних громад та малих міст як культурно-туристичних кластерів, що мають спеціалізацію та, які об’єднували б малі музеї, споруди, природні заповідники в єдину мережу.

Розробники  “Стратегії сталої громади” виокремили 5 пріоритетів  - стратегічних завдань культурної політики України: культура – як ціннісний фундамент держави; культура – реформування галузі із врахуванням сучасних процесів; культура – як всебічний розвиток, просвітництво на основі культурних стандартів;  культура – як мотор соціального розвитку суспільства; культура – як економічний фактор розвитку країни. А також визначили операційні цілі та завдання по кожному із визначених пріоритетних напрямків.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249325686