У КНР триває Міжнародне культурне ЕКСПО 2016 Шовкового шляху
21.09.2016 | 10:23
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ
 

У китайському місті Дуньхуан триває I Міжнародне культурне ЕКСПО 2016 Шовкового шляху. Українську делегацію на міжнародному форумі очолив Міністр культури України Євген Нищук. Серед інших учасників – Надзвичайний та Повноважний Посол України у Китайській Народній Республіці Олег Дьомін, українські художники, незалежні митці, а також представники засобів масової інформації.

Вітальною промовою міжнародний форум розпочала Віце-прем'єр Держради КНР Лю Яньдун, яка зазначила, що відкриття культурного ЕКСПО саме в Дуньхуані є дуже символічним, адже саме це місто є перлиною Шовкового шляху.

«Понад 2000 років тому Шовковий шлях був важливим маршрутом, на якому перетиналися східна та західна культура, і саме зараз ми є в унікальному місці, народженому в синтезі світових культур», – сказала Лю Яндунь.

«Історія показала, що взаємне вивчення та загальний прогрес національних культур – це основна складова та важлива сила у розвитку людських цивілізацій. Цьогорічний форум присвячений просуванню культурних проектів та спільному розвитку культур, є важливою складовою спільного шляху наших країн. Необхідно дотримуватись культурного розмаїття, взаємного вивчення та співробітництва, просувати культурну дипломатію. Щоб створене людством пішло на благо народів».

Міністр культури України Євген Нищук, перебуваючи на міжнародному форумі, в свою чергу зазначив, що вражений широким представництвом міністерств культур та аналогічних організацій з усього світу,  а також тим, на якому високому рівні обговорюються питання культури, мистецтва, збереження культурної спадщини та історичних надбань народів.

«Важливо, що в рамках відкриття, презентації свого міста, в основі торгово-економічних стосунків головним акцентом є культура, вона звучить у кожному виступі. Це показово – бо саме культура дає нам можливість краще пізнати один одного поважати один одного і бажати один одному добра та миру. Це ті важливі меседжі, що звучать тут з найвищих трибун. Тому не випадковим є і гасло культурного ЕКСПО – «Просувати культурний обмін для спільного розвитку” - це ті базові речі, які стають в основі успішного, міцного та процвітаючого суспільства”,  - сказав Євген Нищук.

Нагадаємо, що I Міжнародне культурне ЕКСПО 2016  Шовкового шляху триває у провінції Ганьсу Китайської Народної Республіки. У різноманітних заходах форуму беруть участь представники близько 80 країн світу.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249334030