В'ячеслав Кириленко провів нараду щодо Стратегії національно-патріотичного виховання та застосування української мови в освіті та на транспорті
23.09.2016 | 12:50
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ
 

22 вересня Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко провів нараду присвячену Стратегії національно-патріотичного виховання та проблемам застосування української мови в освітній та транспортній сферах. У нараді також взяли участь Міністр освіти та науки Лілія Гриневич, Міністр інфраструктури Володимир Омелян, представники Мінмолодьспорту та громадські активісти. 

Зокрема, на нараді порушувалися питання щодо забезпечення належного контролю за використанням  української мови вчителями та викладачами під час навчального процесу в середній, вищій та позашкільній освіті, сприяння поширенню україномовної друкованої та аудіовізуальної продукції в публічному транспорті. Також обговорили процес декомунізації, зокрема перейменування  портів, залізничних станцій та вокзалів.  Окрім того, активісти звернули увагу на численні випадки порушення прав на освіту українською мовою та окремі випадки відкритої демонстрації підтримки працівниками освіти країни-агресора чи зневажання державної мови, культури, національної ідентичності.

Представники громадських організацій висловили конкретні пропозиції щодо створення дієвих інструментів задля покращення мовної ситуації в освіті та на транспорті, а також гостро підняли  питання підтримки української мови як державної.

За підсумками наради було напрацьовано подальший план дій для  розв’язання актуальних проблем, а також висловлені пропозиції щодо більш активного залучення громадських активістів до моніторингу застосування української мови в освіті та на транспорті.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249344166