З початку року піротехніки ДСНС вилучили та знешкодили понад 56 тис. вибухонебезпечних предметів
05.10.2016 | 12:27
Державна служба України з надзвичайних ситуацій
 

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Досить часто застарілі боєприпаси знаходять і громадяни на присадибних ділянках, полях, у лісах та парках, поблизу водойм, а також у будівлях та підвалах, на території колишніх полігонів. Так, впродовж минулої доби піротехніки ДСНС здійснили 42 виїзди та виявили 214вибухонебезпечних предметів.  З початку року піротехнічні підрозділи ДСНС здійснили вже 7 тис. 467 виїздів, в ході яких вилучили та знешкодили 56 тис. 077 боєприпасів, у тому числі 420 авіаційних бомб.

Так, 3 жовтня на території Сумщини піротехнічною групою Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни) було вилучено та знешкоджено 2 вибухонебезпечні предмети. Застарілі боєприпаси були виявлені у Тростянецькому та Конотопському районах області.

Цього ж дня піротехніки Хмельницької області вилучили та знешкодили одну авіабомбу часів Другої світової війни вагою 100 кг.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням: у разі виявлення вибухонебезпечних предметів ні в якому разі не торкатися до них і одразу ж телефонувати за номером 101 або 102.

Наголошуємо, що під час виявлення підозрілого предмету категорично забороняється пересувати його; заливати рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати; намагатися самостійно знешкоджувати знахідку; здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249375812