Володимир Гройсман: Напрацьовані Урядом зміни до Податкового кодексу дозволять побороти корупцію та зловживання у податковій сфері
05.10.2016 | 13:41
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ
 

Напрацьовані Урядом спільно з бізнесом, громадськістю та експертним середовищем зміни до Податкового кодексу спрямовані на ліквідацію системної корупції та зловживань контролюючих органів у податковій сфері. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Уряду у середу.

"Той кодекс, який сьогодні напрацьований, спільно з громадськістю, експертами, є Податковим кодексом антикорупційним, де будуть ліквідовані "податкові ями", де будуть ліквідовані усі тіньові схеми, їх більшість щодо виведення з обігу, безготівкового, коштів, так званий "обнал", який процвітає, на превеликий жаль", - заявив Володимир Гройсман.

Прем’єр-міністр зазначив, що радянська система, яка поки що не викорінена до кінця, передбачала створення такої податкової системи, за якої кожен, хто займається бізнесом, вже був комусь щось винен, а апарат, який має функції держави, - податківець, інший контролер - може прийти і зловживаючи будь-кого привести до відповідальності і починати тиснути.

"Наше завдання - зробити такий Податковий кодекс, який був би нормально сприйнятий у бізнес-середовищі, який би дав можливість забезпечити якісне економічне зростання і, найголовніше, був антикорупційний", - зазначив він.

Голова Уряду зауважив, що Міністерство фінансів України протягом 4 місяців провело серйозну роботу щодо обговорення змін до Податкового кодексу.

Зокрема, вони були напрацьовані спільно з громадськістю та експертами. У цьому контексті Прем’єр-міністр подякував асоціаціям бізнесу та бізнес-консультантам, які брали участь в обговоренні і напрацюванні змін, серед яких: Торгово-промислова палата України, Спілка українських підприємців, Американська торгівельна палата, Європейська бізнес асоціація, Рада бізнес-омбудсмена та інші.

Також рішення щодо змін до Податкового кодексу були обговорені на засіданнях Національної ради реформ під головуванням Президента України Петра Порошенка.

Одна з основ розроблених податкових змін - законопроект №3357 ("Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації"), народжений в стінах українського Парламенту.

"Після попередніх обговорень і на Національній раді реформ, і серед експертного середовища, об'єднань бізнесу цей Кодекс є очікуваним, і ми будемо все робити для того, щоб він був якомога швидше прийнятий і реалізований", - зазначив Прем’єр-міністр.

З цією метою Володимир Гройсман запропонував ініціювати позачергове засідання Національної ради реформ для розгляду податкових змін для того, щоб на наступний пленарний тиждень Уряд вніс цей документ до українського Парламенту.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249376476