Спільна заява Прем'єр-міністра України В.Гройсмана та Міністра торгівлі США П.Пріцкер стосовно розвитку двостороннього співробітництва в економічній сфері від 30 вересня 2016 року
11.10.2016 | 11:01
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ
 

Сьогодні Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та Міністр торгівлі США Пенні Пріцкер оприлюднили спільну заяву за результатами переговорів, які відбулися 28 вересня ц.р. у Києві з метою обговорення прискорення реалізації економічних реформ, створення кращого ділового клімату для бізнесу та збільшення обсягів двостороннього торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва між Україною та США.

«У дусі близького партнерства між нашими двома країнами, ми продовжили наш продуктивний діалог щодо зусиль України у проведенні економічних реформ та важливої ролі приватного сектору США у розширенні ділових зв’язків з Україною. Обидві сторони висловили задоволення нещодавнім рішенням Міжнародного валютного фонду (МВФ) стосовно останнього перегляду та надання Україні 1 млрд. дол. США, а також наданням Україні третього пакету кредитних гарантій США на суму 1 млрд. дол. Ця допомога базується на двох попередніх пакетах кредитних гарантій від Уряду США Україні обсягом 1 млрд. дол. США та понад 1,3 млрд. дол. США американської допомоги, яку Уряд США надав Україні з 2014 року для проведення реформ, зміцнення демократичних інститутів та громадянського суспільства, стимулювання економічного зростання, а також надання допомоги Україні для більш надійного моніторингу і захисту своїх кордонів та територіальної цілісності.

Незважаючи на триваючу російську агресію на Сході України та незаконну окупацію Криму, процес реформ триває. У минулому році Україна послабила контроль за рухом капіталу з метою сприяння залученню інвестицій; знизила рентні ставки на видобуток газу з метою стимулювання розвитку енергетичного сектору; завершила впровадження платформи для електронного декларування з метою уникнення конфлікту інтересів; впровадила функціонуючу за міжнародними стандартами систему електронних державних закупівель; досягнула прогресу в реформуванні корпоративного управління на державних підприємствах; та приєдналася до Угоди Світової організації торгівлі про державні закупівлі. Подальший прогрес у реалізації програми співробітництва з МВФ, зусилля по боротьбі з корупцією, а також глибші та прискорені економічні реформи матимуть вирішальне значення для залучення довгострокових прямих іноземних інвестицій в Україну.

В ході зустрічей з Президентом Петром Порошенком, членами Уряду та депутатами Верховної Ради України, всі учасники підтвердили свою тверду налаштованість на спільну роботу з метою подальшого впровадження економічних реформ. В продовження політики Адміністрації Президента Обами на підтримку незалежної, демократичної і процвітаючої України Сполучені Штати Америки залишатимуться надійним партнером України в процесі реформ. Прямі іноземні інвестиції набуватимуть все більшого значення для довгострокового економічного зростання України. У цьому зв'язку обидві сторони висловили задоволення тим, що представники керівництва п’ятьох американських компаній з аерокосмічного, оборонного, сільськогосподарського, банківського, енергетичного та транспортного секторів приєдналися до нашої спільної зустрічі з метою донесення думки приватного сектора щодо того, як Україна може залучати та підтримувати приватний капітал. Під час зустрічі з Президентом України Петром Порошенком та проведення круглого столу за участю Прем'єр-міністра України В.Гройсмана та членів економічного блоку Уряду, керівники компаній «Cargill», «Citi», «General Electric Transportation», «Lockheed Martin» та «Westinghouse» внесли свої пропозиції щодо заходів, яких необхідно вжити для поліпшення ділового клімату та залучення прямих іноземних інвестицій в Україну. Круглий стіл за участю керівництва американських компаній був організований Міністерством економічного розвитку і торгівлі України і став демонстрацією продовження тісного державно-приватного партнерства. В ході зустрічей з провідними депутатами Верховної Ради України обидві сторони обмінялися думками про важливість верховенства права та зміцнення законодавчої бази, яка сприятиме розвитку підприємництва та економічному зростанню. Глибокі та прискорені економічні реформи забезпечать успіх України як сучасної європейської держави з економікою, що процвітає за рахунок розвитку приватного бізнесу, та здатна створювати робочі місця і підвищувати добробут усіх громадян України.

Під час консультацій обидві сторони обговорили прогрес у реалізації положень «Дорожньої карти українсько-американського співробітництва», включаючи низку дієвих короткострокових заходів, які сприятимуть подальшому зміцненню довіри з боку бізнесу. Американська та українська сторони підкреслили актуальність таких заходів і важливість продовження консультацій між діловими колами США, членами Уряду України та представниками Верховної Ради України. Обидві сторони дійшли згоди щодо важливості прискорення реформ для того, аби забезпечити безперервність роботи за пріоритетними напрямками з новою Адміністрацією США.

За постійної підтримки з боку Сполучених Штатів, Україна інтенсифікуватиме зусилля у боротьбі з корупцією шляхом реформування Генеральної прокуратури України та проведення судової реформи; поліпшення податкового та митного адміністрування з метою забезпечення передбачуваності ведення бізнесу в Україні; успішного завершення приватизації Одеського припортового заводу відповідно до передової міжнародної практики; та прискорення дерегуляції для усунення зайвих ліцензій та дозволів. Україна також підкреслила свою прихильність реалізації ефективної сільськогосподарської політики, яка сприятиме залученню інвестицій, висловила готовність прийняття та впровадження антипіратського законодавства у сфері захисту прав інтелектуальної власності, а також підвищення ефективності та прозорості сфери інтелектуальної власності.

Міністерство торгівлі США продовжує працювати з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України з метою поліпшення бізнес-клімату та забезпечення обізнаності бізнес-спільноти США про прогрес України у виконанні найбільш пріоритетних реформ. Програма розвитку комерційного права (CLDP) Міністерства торгівлі США продовжує надавати експертні консультації з питань спрощення процедур торгівлі та впровадження норм СОТ, у тому числі за допомогою успішно проведеного семінару з представниками української влади та компаній щодо стратегії боротьби з корупцією, який відбувся у Києві 27-29 вересня. У 2016-2017 роках представники Міністерства торгівлі США при Посольстві США в Україні планують організувати візити дев'яти делегацій представників  українського приватного сектору для участі у великих торгових виставках на території Сполучених Штатів Америки, присвячених енергетиці, екологічним технологіям, охороні та безпеці, а також сільському господарству. Міністерство торгівлі США також продовжить надавати Україні технічну допомогу з питань посилення захисту прав інтелектуальної власності, реформування митниці, вдосконалення системи правосуддя та державних закупівель, а також спрощення процедур торгівлі.

За результатами переговорів, які відбулися 28 вересня ц.р., ми дійшли згоди, що хоча ще залишається багато роботи, Україна продовжує шлях реформ, який дозволить їй глибше інтегруватися в глобальну економіку та забезпечити повноцінне економічне зростання, якого заслуговує український народ.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249391067