Володимир Лапа закликав експертів взяти участь у розробці законопроекту щодо посилення боротьби з АЧС в Україні
20.10.2016 | 17:11
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ
 

Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа закликав представників фахового середовища взяти активну участь у напрацюванні пакету законодавчих змін, які б дозволити підвищити ефективність боротьби з поширенням африканською чумою свиней в Україні. Про це він заявив під час п’ятої науково-дослідної конференції «Лабораторні дослідження як інструмент забезпечення епізоотичного благополуччя та безпеки харчових продуктів», яка відбулася в рамках Міжнародної виставки комплексного забезпечення лабораторій.

За його словами, зараз Держпродспоживслужба розробляє такий пакет законодавчих змін і найближчим часом він буде представлений громадськості для обговорення.

Як зазначив Володимир Лапа, зміни направлені на удосконалення законодавства і врегулювання ряду проблемних питань, які наразі провокують поширення АЧС в Україні.

Зокрема, йдеться про своєчасне виявлення збудника АЧС в дикій фауні та недопущення його подальшого поширення. «Безумовно, ми будемо вносити зміни щодо лімітів на полювання. Бо існуючі нині норми блокують надходження своєчасної інформації про захворювання диких кабанів через зменшення лімітів. Це нонсенс», - наголосив Володимир Лапа.

Крім того, буде вирішено питання виплати населенню компенсації збитків за вилучених свиней: «Такі кошти населенню держава повинна виплачувати централізовано, щоб не залежати від місцевих бюджетів. Це надзвичайно чутливе питання. Людина вигодувала свиню, вклала у неї немалі кошти, і зрозуміло, що у випадку АЧС потрібно їй відшкодувати майнові збитки. Але за кошти місцевого бюджету це важко зробити вчасно і в повному обсязі». При цьому розглядається можливість виплачувати компенсацію за втрачене поголів’я не лише присадибникам, а й підприємствам, але частка відшкодування залежатиме від рівня біобезпеки свинокомплексу. Також пропрацьовується питання здешевлення страхування для товарних підприємств.

Разом з цим Володимир Лама зазначив, у зазначеному пакеті законодавчих змін передбачено створення навколо великих товарних комплексів зон, вільних від поголів’я свиней, що дозволить мінімізувати ризики виникнення спалахів на цих господарствах.

За словами Голови Держпродспоживслужби, Держпродспоживслужба має намір навести лад в ідентифікації поголів’я, насамперед на рівні товарних господарств. Розглядається питання функціонування мобільних груп з представників Держпродспоживслужби та Національної поліції для оперативного реагування на спалахи захворювань та організації здійснення заходів у неблагополучних пунктах.

За словами Володимира Лапи, в законопроекті передбачено оптимізувати вимоги до подвірного забою свиней для забезпечення прослідковуваності за рухом поголів’я.

«Міністр поставив завдання такий законопроект напрацювати у стислі строки. Для його прийняття є політична готовність як на рівні Уряду, так і на рівні парламенту. М’яч на нашій половині поля. Я закликаю всі зацікавлені сторони підключатися до цього процесу і працювати з нашими фахівцями», - закликав Володимир Лапа.

Як наголосив Володимир Лапа, до вирішення проблеми поширення в Україні АЧС необхідно підходити комплексно. У цьому контексті важливими складовими є і забезпечення належного фінансування Служби відповідно до потреб, і грамотна організаційна робота, і ведення роз’яснювальної діяльності серед населення. «Наступного тижня ми збираємо керівників наших територіальних органів, перед якими чітко поставимо завдання активізувати інформування населення про АЧС. Треба достукатися до кожного двору. Якщо не працюють районні адміністрації чи сільради – значить цим будуть займатися ветеринари. Будемо друкувати ілюстровані інформаційні матеріали, заходити у двори і вкидати їх в поштові скриньки громадян», - підсумував Голова Держпродспоживслужби.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249418440