Зменшення відрахувань та адміністративного збору, морська адміністрація та залучення світових портових операторів – основні кроки на шляху розвитку морської галузі, - Володимир Омелян
21.10.2016 | 11:44
МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ
 

Міністерство інфраструктури передало на погодження проект постанови щодо скасування 75% відрахувань з діяльності підприємств морської галузі. Паралельно з цим триває робота зі створення морської адміністрації, реформи АМПУ та переговори щодо залучення світових портових операторів. Про це 20 жовтня 2016 року, під час зустрічі з представниками профспілок підприємств морської галузі, заявив Міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

«Ми запустили на погодження проект постанови щодо скасування 75% відрахувань з діяльності підприємств морської галузі. І я сподіваюсь, що за допомогою спільної роботи бізнесу, портів, АМПУ та Міністерства, ми зможемо переконати в необхідності відмови від 75% збору», - повідомив Володимир Омелян.

Серед позитивних моментів Володимир Омелян відзначив прогрес у роботі зі створення морської адміністрації: «Питання створення морської адміністрації поступово просувається. Я впевнений, що це єдиний вихід для України, для морської галузі – мати свій центральний орган виконавчої влади. Сподіваюся, морську адміністрацію ми запустимо. Далі буде легше – буде що розвивати. Одночасно з цим триває необхідне реформування АМПУ. Цю реформу треба довести до кінця, щоб у нас були ефективно функціонуючі держпідприємства».

Окремо Міністр наголосив на важливості і перспективах залучення на український ринок світових портових операторів.

«Міністерство проводить переговори з світовими портовими операторами «DP World» та «Hutchison Ports». Ми ведемо перемови не тільки для того, щоб вони інвестували гроші в українську економіку і морську галузь, але й для того, щоб вони з собою привезли вантаж. Це те, без чого ми не маємо шансів на розвиток. Я сподіваюсь, що якщо вони зайдуть на український ринок, ви матимете спокійну роботу, гідні зарплати», - наголосив Володимир Омелян.

Міністр інфраструктури України також підкреслив, що на доручення Президента України Міністерство продовжує роботу над новою методикою портових тарифів і зборів: «Українські порти мають бути конкурентними в Чорноморському басейні, а, отже, ми маємо скоротити перелік і обсяг таких платежів».

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249420671