У Збройних Силах України запроваджуються сучасні підходи до оптимізації та уніфікації оргштатної структури військових частин
01.11.2016 | 15:37
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
 

Про це 1 листопада у Прес-центрі Міністерства оборони України під час брифінгу з питань оборонного та мобілізаційного планування повідомив заступник начальника Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу Збройних Сил України полковник Сергій Масловський.

«Досвід ведення бойових дій довів неефективність застарілих радянських підходів до визначення організаційно-штатної структури військових частин, які знижують їх спроможності до виконання завдань в умовах гібридної війни. Тому протягом 2016 року запроваджуються сучасні підходи до оптимізації та уніфікації організаційно-штатної структури військових частин. Основною метою цієї роботи є визначення найбільш оптимальної чисельності особового складу та військової техніки, мінімально необхідної для виконання покладених завдань з можливістю збільшення зазначеної чисельності за потреби у найкоротші терміни», - зазначив полковник Сергій Масловський.

За його словами, склад Збройних Сил будь-якої країни повинен гарантовано забезпечувати виконання завдань щодо захисту держави від існуючих загроз. При цьому, чисельність особового складу та кількість озброєння у військових частинах повинні утримуватися в обсягах, які держава може фінансово та економічно забезпечити. Існуюча чисельність Збройних Сил законодавчо визначена в кількості 250 тис. осіб та може бути збільшена на кількість особового складу, призваного на військову службу на виконання указів Президента України про мобілізацію, затверджених законами України.

«Оптимальним варіантом поєднання цих вимог є утримання військових частин на так званих багато індексних штатах, які передбачають від чотирьох до восьми різних варіантів структури, складу та чисельності для однієї і тієї ж військової частини», - пояснив заступник начальника Головного управління оборонного та мобілізаційного планування ГШ ЗС України.

Так, на кожному з індексів військова частина може виконувати визначений перелік завдань, а на найвищому індексі – весь комплекс цих завдань. Наприклад, бойова бригада під час відновлення боєздатності може перебувати на одному з нижчих індексів штату та у разі  загострення обстановки в короткі строки доукомплектовуватися резервістами та переводитись на найвищий індекс штату воєнного часу. Ефективність такої системи підтверджена на практиці в ході практичного призову резервістів протягом поточного року та проведення з їх участю тактичних навчань відповідних бойових бригад, наголосив речник.

При цьому, зменшення та за необхідності нарощування чисельності підрозділів проводиться переважно за рахунок посад фахівців служб забезпечення, що мінімально впливає на бойові можливості частини.

«Такий підхід до визначення організаційно-штатної структури не є нашим винаходом. Ця система діяла і діє в багатьох арміях провідних країн світу», - підсумував полковник Сергій Масловський.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249446728