Відбулося перше засідання Міжвідомчої робочої групи щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року
07.11.2016 | 19:36
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ
 

Сьогодні, 7 листопада під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з питань виконання плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року.

З доповіддю про стан реалізації Плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року виступила Перший заступник Міністра культури України, заступник голови міжвідомчої робочої групи Світлана Фоменко.

Перший заступник Міністра культури зазначила, що питання інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство є одним із соціально значущих на сьогодні питань, оскільки роми залишаються найбільш соціально вразливою та деадаптованою національною спільнотою. Окремо Світлана Фоменко зупинилася на здійснених державою протягом останніх років кроків у напрямі забезпечення реалізації прав ромської національної меншини. Зокрема, на реалізації конкретних завдань за Планом заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року.

За її словами, Мінкультури перебуває у тісному діалозі з центральними органами влади та ромськими громадськими організаціями та активно залучає їх до вироблення нових рішень. На сьогодні реалізацію конкретних завдань здійснюють 13 профільних центральних органів виконавчої влади та 25 місцевих органів влади.

З метою усунення причин, що гальмують ефективне виконання Стратегії та Плану заходів, Мінкультури відповідно до власних спостережень, а також з урахуванням результатів експертних місій ЄС та моніторингу Стратегії та Плану заходів здійсненого ромськими громадськими організаціями, було ініційовано перед Кабінетом Міністрів України утворення Міжвідомчої робочої групи з питань виконання плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року, як консультативно-дорадчого органу КМУ.

“Важливо відзначити, що досягнення прогресу в цій справ значною мірою залежить не тільки від злагодженої роботи центральних і місцевих органів виконавчої влади, але й від активної участі у ньому самих ромів. Адже, тільки за умови налаштованості ромської спільноти на співпрацю можливо досягти успіху в питаннях їх соціального рівня життя, - сказала Світлана Фоменко.

Іншим механізмом, що дозволить, можливо, більш ефективно вирішувати питання ромів та забезпечити їх інтеграцію в суспільство, є розроблення і схвалення на рівні Уряду окремих галузевих планів за такими основними напрямами – соціальний захист і зайнятість, освіта, охорона здоров’я, житлово-побутові умови, етнокультурний розвиток.

Під час засідання Міжвідомчої робочої групи розглядалися питання щодо форм і методів її роботи, утворення в її складі постійних робочих груп, розробку нових регіональних планів заходів щодо реалізації Стратегії та інші організаційні питання.

За результатами обговорення, члени Міжвідомчої робочої групи, з метою підвищення ефективності реалізації Стратегії та внесення пропозицій щодо перегляду Плану заходів з реалізації Стратегії, вирішили утворити секторальні підгрупи: з питань соціального захисту та охорони здоров’я, з питань освіти і культури, з питань житлового забезпечення, з питань організаційного і інформаційного супроводу та з юридично-правових та фінансових питань. А також включити до складу відповідних робочих підгруп представників, як центральних і місцевих органів влади, так і представників ромських національних об’єднань.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249465726