Заява Міністерства культури України щодо порушень окупаційною владою РФ прав релігійної спільноти Української православної церкви Київського патріархату в АР Крим
10.11.2016 | 14:23
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ
 

Міністерство культури України здійснює регулярний моніторинг релігійної ситуації на території окупованого Російською Федерацією Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей.

До Мінкультури постійно звертаються віряни Кримської єпархії Української православної церкви Київського патріархату із заявами щодо порушення їх прав окупаційною владою півострова. Вони заявляють про перманентний тиск з боку влади, погрози віруючим, порушення їх прав і свобод, а також захоплення культових споруд. Останній факт, який підтверджує цю ганебну тенденцію, був зафіксований 8 листопада 2016 року в місті Сімферополі. До кафедрального собору Української православної церкви Київського патріархату увірвались шість співробітників Фонду майна Криму, організації створеної російською окупаційною владою, аби  опечатати культову споруду та перешкодити діяльності української релігійної громади. 

Міністерство культури України висловлює занепокоєність та глибоку стурбованість ситуацією, в якій опинилися релігійні організації Української православної церкви Київського патріархату на території окупованого Кримського півострова. Віряни Української церкви страждають за власні переконання, адже чітко визначили свою громадянську позицію та підтвердили незаконність анексії частини України Російською Федерацією.

У зв’язку з цим закликаємо світове співтовариство та громадські інститути звернути увагу на системні порушення прав віруючих які зафіксовані стосовно української православної спільноти в анексованому Криму, а також надати їм належну міжнародну правову оцінку й не допустити подальшого порушення релігійних прав вірян Української православної церкви Київського патріархату окупаційною владою півострова.  

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249475976