Ми готуємо програму держпідтримки на 1 га, - Тарас Кутовий
10.11.2016 | 15:57
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
 

Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий очікує запуску нової програми підтримки для учасників АПК на 1 гектар. Про це він розповів у своєму інтерв’ю для видання «Латифундист».

«Окрім традиційних програм (на компенсацію кредитних ставок, підтримку тваринництва, садівництва), буде запущена зовсім нова – на 1 гектар. Ресурс під цю програму готують депутати у відповідному законопроекті», - розповів Міністр.

За словами Тараса Кутового, як буде виглядати ця програма, залежить від того, яку із запропонованих аграрним ринком концепцій – спецрежим для тваринництва, овочівництва, садівництва, знижена відсоткова ставка по ПДВ для продуктів харчування або ж пряма підтримка, окрім закладених у бюджет 5,5 млрд грн – обере Мінфін.

«Джерела наповнення нової програми попередньо розподілені: за експертними оцінками, буде залучено близько 5 млрд грн», - сказав Тарас Кутовий і додав, що Міністр – це лобіст інтересів усієї галузі, однак принцип справедливості ніхто не відміняв.

«У розмові з Прем'єр-міністром і представниками Мінфіну я постійно наполягаю на запровадженні механізмів, які дозволять стабілізувати ситуацію в ряді галузей агросектору, і забезпечать їх поступове зростання», - відзначив Тарас Кутовий. Мова йде про спецрежим для тваринництва, садівництва, овочівництва, знижена ставка для продуктів харчування. «Але треба думати, на які групи товарів, грошей на всіх не вистачить», - уточнив Тарас Кутовий.

З рештою, за його словами, остаточне рішення щодо оподаткування приймає Верховна Рада. Аграрний комітет може лише рекомендувати Парламенту прийняти ту чи іншу модель оподаткування, але фінальне рішення виносити до зали буде податковий комітет.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249479666