«В освітній субвенції на 2017 рік закладено 300 млн для навчальних закладів ОТГ», - Лілія Гриневич на відкритті конференції «Україна на шляху децентралізації освіти»
15.11.2016 | 12:45
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
 

Школа як центр громади є основою успішної децентралізації, а Уряд сприятиме розвитку опорних шкіл та допомагатиме об’єднаним територіальним громадам розвивати якісну освіту. Про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич на відкритті конференції «Україна на шляху децентралізації освіти».

Вона наголосила, що в освітній субвенції на 2017 рік закладено  200 млн гривень на автобуси для опорних шкіл, 300 млн грн - для навчальних закладів об’єднаних територіальних громад та ще додатково 300 млн грн на обладнання кабінетів для вивчення природничих наук в опорних школах.

«Ми хочемо спонукати об’єднані територіальні громади розвивати успішну освіту. Нам потрібна школа побудована на партнерстві  між батьками, учителями та дітьми. І головне – школа має стати центром громади», - додала Лілія Гриневич.

Як відбувається децентралізація у сфері освіти з точки зору розвитку освітньої інфраструктури розказав Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

Він наголосив, що хоч процес і йде складно, але вже зараз створення опорних шкіл поступово стає ініціативою, джерелом якої є громада. Дуже важливо, щоб цей процес набирав сили і громади реально використовували свої можливості, які створюються для них сьогодні.

Організаторами конференції, за підтримки шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні», виступили  Міністерство освіти і науки України спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Захід зібрав вчителів, директорів шкіл, представників обласних департаментів освіти та представників громад з усієї України.

Захід проходить у форматі трьох сесій:

1.               Децентралізація освіти

2.               Управління освітою на місцевому рівні

3.               Паралельні обговорення в групах:

∙                Фінансування освіти.

∙                Моніторинг освітньої галузі.

∙                Опорні школи.

∙                Автономія школи та вчителя.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249488269