В АМКУ обговорили можливі шляхи уникнення подвійної оплати за комунальні послуги
18.11.2016 | 10:33
АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
 

Пропозиції за результатами відповідного дослідження та обговорення Комітет надасть Уряду після вивчення позицій всіх сторін.

За словами державного уповноваженого Анни Артеменко, метою зустрічі, яка відбулась 16 листопада 2016 року, є вироблення спільних узгоджених пропозицій разом із регуляторами, органами державної влади та учасниками ринку, які будуть спрямовані на усунення дисбалансу, що існує на ринку.

«Врегулювання питання організації приймання готівкових платежів від споживачів за житлово-комунальні послуги знаходиться на перетині інтересів. З однієї сторони, це інтереси природних монополій, з іншої – фінансових установ, які надають ці послуги, а головне споживачів», — підкреслила вона.

Начальник відділу фінансових ринків Комітету Наталія Копач представила учасникам зустрічі Звіт про результати дослідження ринку послуг з приймання готівкових платежів від фізичних осіб за житлово-комунальні послуги. Комітет встановив, що споживач сплачує комісійну винагороду двічі – закладену в тариф на послугу та банку/іншим суб’єктам, які здійснюють приймання платежів відповідно до встановлених тарифів.

Всі присутні погодились з актуальністю проблеми та необхідністю  її вирішення. Анна Артеменко підкреслила, що завдання Комітету в цьому випадку – не тільки захист конкуренції, а й захист інтересів споживачів.

Присутні жваво обговорили питання можливих шляхів вирішення зазначеної проблеми через внесення змін до відповідних нормативно-правових актів, удосконалення договірних відносин між надавачами комунальних послуг та учасниками ринку послуг з приймання платежів, вилучення із тарифів складової, яка передбачає покриття витрат на приймання платежів від споживачів, та можливі наслідки для споживача.

В обговоренні брали участь представники банківської сфери,  відповідних державних органів та громадських організацій.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249500848