Наталія Федорович: Україна зробила значний поступ у сфері протидії торгівлі людьми
18.11.2016 | 18:05
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
 

Протягом 2015–2016 рр. Україна зробила значний поступ у сфері протидії торгівлі людьми. На цьому сьогодні наголосила заступник Міністра соціальної політики Наталія Федорович під час зустрічі із заступником директора офісу з питань моніторингу та протидії торгівлі людьми Державного департаменту США Кері Джонстон, співробітником цього офісу Джанет Зінн та дипломатом політичного відділу Посольства США в Україні Марком Муррі.

„Протягом 2015–2016 років вдалося зробити багато – особливо у питаннях ідентифікації та виявлення осіб, які постраждали від торгівлі людьми. Так, протягом 2015 року було встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 83 особам, тоді як за попередні три роки в цілому – 81 особі. Станом на сьогодні у нинішньому році такий статус вже встановлено 92 особам. І ми збираємося й надалі нарощувати темпи цієї роботи”, - сказала Наталія Федорович.

Водночас, на її переконання, ці дані засвідчують і те, що довіра людей до органів влади і, зокрема, органів соціального захисту населення, зростає. Уряд і Міністерство соціальної політики - як головний координатор у цій сфері - своїми діями й рішеннями демонструють повне розуміння проблеми й підняли роботу як на центральному рівні, так і на місцях на серйозний рівень.

Наталія Федорович поінформувала, що на останньому засіданні Кабінету Міністрів (16 листопада) прийнято рішення про підвищення розміру одноразової матеріальної допомоги постраждалим від торгівлі людьми втричі (починаючи з 1 січня 2017 року).

„Це не єдина допомога, яку отримує людина із набуттям відповідного статусу. Їй надається цілий спектр послуг – юридичних, медичних, тимчасовий притулок, допомога у працевлаштуванні та інших, що сприяє її поверненню до нормального життя”, - підкреслила заступник Міністра і навела один з останніх прикладів. Вона згадала про жінку-інваліда з Одещини, яку викрали для жебрацтва у Москві. На щастя, її все-таки повернули в Україну, розмістили на певний час в територіальному центрі соціального обслуговування  і нині ця жінка вже змогла повернутися додому.

Також Наталія Федорович розповіла, що Мінсоцполітики з метою протидії торгівлі людьми співпрацює з багатьма центральними та місцевими органами виконавчої влади, а також громадськими інституціями. Ось нещодавно відбулася зустріч з керівництвом Національної поліції, під час якої було детально проаналізовано роботу в кожному регіоні. Водночас на центральному та регіональному рівнях постійно працюють міжвідомчі робочі групи, на засіданнях яких розглядаються конкретні ситуації та аналізуються конкретні теми.

„Така взаємодія є вкрай важливою. Вона дозволяє напрацьовувати необхідні рішення. Так, ми спільними зусиллями підготували проект закону про внесення змін до нашого базового закону „Про протидію торгівлі людьми” щодо передачі певних функцій на місцевий рівень в контексті децентралізації. І це лише один приклад”, - зазначила заступник Міністра.

Крім того, за її словами, вже розпочато підготовку Стратегії інформаційної політики у сфері протидії торгівлі людьми на найближчі 5 років. „Вона буде змістовна, всеохопна і якісна. Тим більше, що у Державній соціальній програмі протидії торгівлі людьми на період до 2020 року, прийнятій у лютому 2016 року, передбачені кошти на проведення інформаційних кампаній та на створення соціальної реклами. Робота в цьому напрямі вже активно ведеться”, - зауважила заступник Міністра.

Директор офісу з питань моніторингу та протидії торгівлі людьми Державного департаменту США Кері Джонстон, зі свого боку, позитивно оцінила надану Мінсоцполітики інформацію.

„Для нас важливо те, що ми почули. Багато пріоритетів – і у вас, і у нас – є однаковими. Ваші досягнення в ідентифікації і налагодженні міжвідомчої координації у сфері протидії торгівлі людьми є значними.  Ми підтримуємо ваш ентузіазм і бажання реалізувати визначені завдання”, - сказала Кері Джонстон.

Вона зазначила, що отримана інформація буде обов’язково врахована при підготовці наступної Щорічної доповіді Державного департаменту США з протидії торгівлі людьми (яка буде оприлюднена в середині 2017 року) і побажала Україні подальших успіхів на цьому шляху.

Наталія Федорович від імені Міністерства подякувала партнерам із США і всій міжнародній спільноті в їх особі за підтримку України у цей нелегкий період, коли ведуться бойові дії на сході держави, та висловила сподівання, що зусилля Уряду України у боротьбі з торгівлею людьми дозволять підняти Україну у рейтингу країн, які здійснюють політику у цій сфері.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249505189