Швеція й Україна мають спільні погляди на основні питання європейського і глобального порядку денного, - Павло Клімкін
28.11.2016 | 18:48
МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ
 

28 листопада Міністр закордонних справ України Павло Клімкін провів переговори з Міністром закордонних справ Королівства Швеція Маргот Вальстрьом, яка перебуває з робочим візитом у нашій державі.

Головними темами зустрічі стали імплементація Мінських домовленостей, безпекова ситуація на Донбасі, підготовка до завтрашньої зустрічі «Нормандської четвірки» у Мінську на рівні міністрів закордонних справ. Окремий акцент було зроблено на питаннях, що потребують першочергового вирішення, однак блокуються російською стороною та підтримуваними нею НЗФ: стійке припинення вогню, доступ спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до всієї території окремих районів Донецької та Луганської областей і неконтрольованої Україною ділянки українсько-російського кордону, звільнення заручників та українських політичних в’язнів.

У цьому зв’язку Маргот Вальстрьом наголосила на необхідності збереження єдності всередині ЄС, зокрема у питанні санкцій проти РФ до повного виконання Мінських домовленостей.

Міністри також відзначили важливість завершення ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Глава зовнішньополітичного відомства Швеції високо оцінила зусилля Уряду України з впровадження системних реформ, наголосивши при цьому на важливості збереження темпів їхньої реалізації. Окремий наголос шведським дипломатом було зроблено на необхідності виконання ЄС взятих на себе зобов’язань по відношенню до України, у тому числі з метою виправдання очікувань громадянського суспільства в нашій державі.

Відбувся також обмін думками щодо перспективних напрямків подальшого розвитку ініціативи «Східного партнерства», зокрема у сферах енергетичної безпеки та міжлюдських контактів.

На завершення Павло Клімкін висловив щиру вдячність за незмінно тверду позицію Швеції на підтримку нашої держави та надану нашим партнером технічну та фінансову допомогу.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249532504