Євген Нищук зустрівся з керівниками структурних підрозділів у галузі культури обласних держадміністрацій
29.11.2016 | 16:25
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ
 

29 листопада у Національному заповіднику «Софія Київська» під головуванням Міністра культури України  Євгена Нищука відбулася нарада за участю керівників структурних підрозділів у галузі культури обласних,  Київської міської державної адміністрації з метою обговорення напрямків співпраці у сфері культури на 2017-2020 роки.

Відкриваючи нараду, Міністр культури Євген Нищук зазначив, що в умовах викликів сучасних потреб суспільства та в рамках здійснення  децентралізації, є велика необхідність у напрацюванні спільного бачення стратегії розвитку  культурної політики.

«Сьогодні гостро постає питання, щоб Міністерство культури в рамках децентралізації, не відсторонювалося від загальноукраїнського контексту культурної політики. Адже є багато речей, які викликають дискусію та потребують спільного опрацювання, і ми маємо проводити повноцінну та спільну стратегічну культурну політику по всій Україні і об’єднувати країну з усіма її особливостями, надавати можливість рівного доступу всім. Обличчя кожної області залежить від культурного життя та існування спільноти. Тому дуже важливим є проводити спільні сесії, робочі зустрічі, адже є багато проектів і програм, які Міністерство можемо напрацьовувати, але на місцях про них не будуть знати, або мати  не повну  інформацію», - сказав Євген Нищук.

Під час наради розглядалися  основні пріоритети діяльності  Міністерства культури на 2017-2020 роки та налагодження ефективної співпраці  з місцевими структурними підрозділами у галузі культури в умовах децентралізації.

Під час свого виступу Євген Нищук зупинився на напрацьованих Міністерством культури  нових підходах  до формування  державної культурної політики.

«Для того, щоб змінити модель, закладену ще в радянські часи, нам треба реформувати систему врядування у культурі. Ми почали з себе. По-перше, ми провели реорганізацію Міністерства, отримали нові функції – раніше Міністерству не притаманні, але які за вимогою часу, вимогою суспільства треба виконувати. Ми розширили рамки компетенції, актуалізували сферу впливу. І наступний крок – це реформування  тих інституцій, які знаходяться у сфері нашого впливу, а також осучаснення  культурних  локальних інституцій. Усе це відображено у пріоритетних кроках Мінкультури, Уряду, і усе ми результативно здійснюємо», -  сказав Євген Нищук.

Міністр культури акцентував увагу присутніх  на  напрямках роботи, які на сьогодні є надважливими, і серед них – створення Інституту Книги, основними пріоритетами якого є підтримка сучасних авторів, підтримка прикладів  української літератури іноземними мовами, участь у масштабних міжнародних і загальноукраїнських заходах, проектні роботи.

Закладена абсолютно нова філософія у системі закупівлі книжок для  поповнення фондів публічних бібліотек. Пріоритети на наступний рік, за якими здійснювалася  закупівля – це сучасна українська література, дитяча книжка, якісно перекладена іноземна література.

Ще одним із найважливіших напрямків є формування проектно-цільового  фінансування культури.

«Нещодавно Радою Реформ при Президентові України схвалений законопроект «Про український культурний фонд». Це перший крок у трансформації застарілих управлінських інституцій – у нові проектні офіси. Це  публічна, прозора система розподілу коштів між усіма учасниками культурного проекту, система, в якій  зможуть взяти участь культурні діячі з недержавного сектору.  Це потужний процес, в якому візьме участь найширше коло експертів. У цьому році при Мінкультури діє Експертна рада, яка відбирає проекти для надання державної фінансової підтримки. Після запуску в дію «Українського фонду культури» ці функції перейдуть до нього і, я переконаний, процес стане ще більш  відкритим, прозорим та незалежним», -  розповів  Євген Нищук.

Міністр культури також зазначив, що при Мінкультури створено Раду з питань культурно-мистецької освіти, основним завданням якої є розробка стратегії розвитку освіти у сфері культури і мистецтв, підготовка пропозицій щодо дієвих систем внутрішнього та зовнішнього моніторингу якості культурно-мистецької освіти, визначення проблемних питань розвитку культурно-мистецької освіти всіх рівнів та формування пропозицій щодо їх вирішення. Важливим є також і створення Ради сучасного мистецтва при Міністерстві культури.

Євген Нищук висловив сподівання щодо налагодження спільної роботи в подальшому і зазначив, що потрібно шукати різні варіанти співпраці з регіонами та реорганізовувати систему в цілому:

«Ми маємо дати більше можливостей реалізувати себе саме в регіонах. Ми маємо приділити регіонам ту увагу, якої не було тривалий час», - сказав Міністр.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249535941