Євген Нищук обговорив з дружиною відомого українського письменника підготовку до 100-річного ювілею Олеся Гончара
01.12.2016 | 18:18
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ
 

Міністр культури України Євген Нищук під час зустрічі з дружиною відомого українського письменника та громадського діяча Олеся Гончара Валентиною Данилівною обговорив питання підготовки до гідного відзначення 100-річчя видатного митця.

Під час зустрічі Валентина Гончар підняла питання про створення музею або меморіального кімнати письменника у Києві до його ювілею.

«Я маю мрію – побачити кабінет-музей письменника у столиці, заради чого пожертвую кабінет з книжками, інтер’єром, робочим столом, архівами, особистими речами Олеся Гончара», - повідомила Валентина Данилівна.

«Я сподіваюсь на небайдужість та підтримку з боку держави, аби такий живий форум-музей став місцем зустрічі творчої молоді, місцем спілкування у творчій площині письменника, який написав колись – «Мистецтво – це останній притулок Свободи».

На думку Валентини Гончар такий музей – кабінет можна розташувати у невеликій кімнаті при одному з національних університетів Києва, що надало б можливість студентам, науковцям познайомитись з атмосферою непростої доби в якій жив і працював письменник, який своє життя присвятив Україні. Водночас, зробити цю кімнату – живим осередком для спілкування, проведення неформальних зустрічей, круглих столів, обговорень.

Міністр культури Євген Нищук висловив щире бажання долучитися до вирішення питання зі створенням такою музею-кабінету видатному українцю Олесю Гончару, виходячи із повноважень, якими наділене Міністерство культури.

«Такі видатні українці, як Олесь Гончар – це гордість нації. Слова, написані ним – ще у роки Другої світової війни – сьогодні звучать пророцтвом. Його заклики до боротьби, до єднання українців навколо своєї країни, свого народу, культури - актуальні й сьогодні. Саме тому ми, як Мінкультури готові надати широку допомогу з питань відкриття та функціонування такого музею», - сказав Євген Нищук.

Зокрема, ми вже розглядали можливість спільно з Національним музеєм літератури України створити літературно-меморіальний музей, розмістивши його у приміщенні, де жив чи працював Олесь Гончар».

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249547359