У Мінсоцполітики обговорили проблемні питання ресоціалізації засуджених та соціальної адаптації звільнених осіб
02.12.2016 | 15:04
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
 

У Міністерстві соціальної політики відбулися громадські слухання на тему «Шляхи формування єдиної державної політики в сфері захисту прав і законних інтересів, ресоціалізації та соціальної адаптації осіб, які відбувають та відбули покарання».

Захід проведено у рамках проекту „Посилення ролі громадянського суспільства у захисті прав уразливих груп засуджених в Україні”, що реалізовувався протягом 2015-2016 рр. Всеукраїнською громадською організацією „Всеукраїнський центр правової допомоги „Громадський захисник” (http://public-advocate.org/uk/) за фінансової підтримки Представництва Європейської комісії в Україні та Міжнародної громадської організації Penal Reform International (Міжнародна тюремна організація) (http://www.penalreform.org).

Метою Проекту є посилення ролі українського громадянського суспільства в просуванні прав людини, принципів відмови від дискримінації та забезпечення рівності для уразливих груп осіб, які перебувають у конфлікті із законом (неповнолітні особи та повнолітні особи, зокрема з числа жінок, жінок з дітьми, інваліди, особи з хронічними захворюваннями, хворі на ВІЛ/СНІД та туберкульоз, та їх сім’ї).

На заході були присутні представники Міжнародної громадської організації Penal Reform International, центральних та місцевих органів влади, наукових установ, організацій громадянського суспільства – всього близько 50 осіб.

Про важливість та актуальність питання ресоціалізації та соціальної адаптації засуджених та звільнених осіб, надання таким особам допомоги, у тому числі мотивування таких осіб до самостійного вирішення проблемних питань, необхідність міжвідомчої взаємодії наголошували усі учасники громадських слухань.

Досвідом Англії у даному напрямі та основними напрямами діяльності Міжнародної неурядової організації Penal Reform International поділилися Елісон Ханна – виконавчий директор цієї організації та Вікторія Сєргєєва – куратор проекту, що реалізовувався в Україні.

Про повноваження Мінсоцполітики у здійсненні координації соціального патронажу звільнених осіб, законодавчу та нормативно-правову базу та перспективи подальшої роботи із означеного питання поінформувала представник Мінсоцполітики Ірина Тарасюк.

Позитивні результати та практичну користь від реалізації проекту відзначили також і представники Міністерства юстиції, Міністерства охорони здоров’я, Генеральної прокуратури, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, наукових установ.

Окрім підбиття підсумків проекту, під час громадських слухань було обговорено найгостріші проблемні питання ресоціалізації засуджених та соціальної адаптації звільнених осіб. Так, Ірина Яковець – представник НДІ вивчення проблем злочинності ім. ак. В.Сташиса, експерт проекту - окреслила прогалини міжвідомчої взаємодії при вирішенні проблемних питань засуджених та звільнених осіб.

Костянтин Автухов - представник Національного юридичного університету ім. Я.Мудрого, експерт проекту - наголосив на проблемі відновлення документів, що посвідчують особу, та висловив пропозиції щодо законодавчого врегулювання цього питання.

Практичним досвідом роботи у даному напрямі поділилися представники громадських організацій та комунальних закладів. Так, Галина Кучер – начальник Управління соціального захисту населення Уманської міської ради - поінформувала про досягнення та досвід роботи із звільненими особами Комплексу по наданню соціальних послуг бездомним, звільненим та особам із залежностями. Працівники Комплексу беруть участь у виїзних прийомах безпосередньо в установі виконання покарань, приймають а обслуговування після звільнення та супроводжують  різні соціальні та вікові групи осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та не можуть їх самостійно подолати: працездатні та непрацездатні (похилого віку та інваліди) бездомні, звільнені особи та особи із залежностями (алко-, нарко-), сім’ї (особи) з дітьми.

На завершення громадських слухань учасниками було обговорено проект резолюції громадських слухань та висловлено пропозиції щодо її доопрацювання у десятиденний термін та офіційного направлення до Мінсоцполітики та інших зацікавлених центральних органів виконавчої влади задля практичного впровадження та законодавчого врегулювання питань, що обговорювалися.

Довідково

В Україні функціонує 113 закладів для бездомних осіб та спеціалізованих установ для осіб, які відбули покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, з яких 98 утворено місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. Протягом минулого року цими закладами та установами обслуговано 27,2 тис. бездомних та звільнених осіб, у тому числі близько 4 тис. звільнених осіб.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249550243