Українська делегація прибула з торговельною місією до Кенії
05.12.2016 | 18:29
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
 

5 грудня українська делегація на чолі з заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговим представником України Наталією Микольською прибула в Найробі (Кенія) із торговельною місією та провела три продуктивні зустрічі.

Спершу українська делегація зустрілася з Міністром охорони здоров’я Кенії паном Калеопа Маїлу. Він підтвердив готовність до поглиблення співробітництва між нашими країнами у галузі охорони здоров’я та пообіцяв взяти під особистий контроль питання оперативної реєстрації та допуску на кенійський ринок українських лікарських препаратів. Крім цього, домовилися про:

·        початок розробки програм співробітництва між українськими та кенійськими медичними підприємствами;

·        вивчення питання щодо створення у Кенії хабу для розповсюдження українських ліків серед країн Східної Африки;

·        інтенсифікацію співробітництва у напрямку професійної медичної освіти;

·        підготовку до підписання Меморандуму про співробітництво між МОЗ України та МОЗ Кенії.

Під час презентації українських медичних товаровиробників Міністр Калеопа Маїлу наголосив на високотехнологічності й унікальності нашої медичної продукції та запевнив у відкритості Кенії для українських медичних препаратів.

Друга зустріч пройшла з представниками Міністерства сільського господарства, тваринництва та рибного господарства Кенії. У ній взяла участь також заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева. Кенія запевнила, що зацікавлена в інтенсифікації взаємної торгівлі аграрною продукцією. У свою чергу, Наталія Микольська запропонувала співпрацювати щодо:

·        створення у Кенії хабу для імпорту української агропродукції з метою її подальшого виведення на ринки країн Східної Африки;

·        реалізації проектів переробки кенійських продуктів, зокрема фруктів, кави, чаю та квітів з метою подальшого експорту готової продукції до інших країн, зокрема держав-членів ЄС;

·        започаткування спільних проектів технічної допомоги;

·        організації  візиту кенійських компаній до України для встановлення прямих ділових контактів.

Третя зустріч - у Міністерстві промисловості, торгівлі та кооперативів. Наталія Микольська запропонувала почати розробку спільних проектів у сфері розвитку торгівлі, зокрема створити у Кенії хаб українських товарів для країн Східної Африки, адже наші компанії вже готові до налагодження експорту IT-продукції, медикаментів, аграрних товарів, продукції сільськогосподарського, транспортного та енергетичного машинобудування.

Наталія Микольська запросила представників усіх Міністерств взяти участь в українсько-кенійському бізнес-дні, який пройде завтра - 6 грудня. Мета цього заходу - встановлення ділових контактів між представниками українських та кенійських бізнес-кіл. До української делегації увійшли компанії “AbbottLab”, “Агроспецсервіс”, “Укрпродукт Груп”, “Примус”, “УПГ-ІНВЕСТ”, “Енергомашспецсталь”, “Біофарм”, “Дарниця”, “Фармак”, “Юрія-Фарм”.

Українську торгову місію до країн Африки організував Офіс з просування експорту.

 

Довідково

Кенія - найбільший торговельний партнер України серед країн Східної Африки і співпраця з нею має значні перспективи. За 9 місяців 2016 року обсяг обміну товарами і послугами між Україною та Кенією склав $31,6 млн, при цьому з них $26,7 млн - український експорт.

Інфографіки торгівлі між Україною та Кенією: http://bit.ly/2g1GIpQ, http://bit.ly/2h5aYBm.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249556518