Уряд готується до участі України в Invictus Games
12.12.2016 | 15:59
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ`ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ
 

У рамках урядової Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції створено робочу групу з питань організації та забезпечення участі у 2017 році української команди в Іграх Інвіктус. Про під час брифінгу повідомила Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Станом на 12 грудня опрацьовано 125 анкет від кандидатів на участь у національній збірній. 67%  кандидатів мають інвалідність, решта – травми, у тому числі психологічні.

За словами Віце-прем’єр-міністра, реабілітація та соціальна адаптація поранених військових зараз є пріоритетом для Уряду. «Після Другої світової війни в Радянському Союзі тільки на обліку перебувало близько 2 млн. «інвалідів війни», і так і не відомо, скільки «не стали на облік». Ця статистика донедавна була з грифом секретності. І це зовсім не дивно, бо на той час державі ці люди були просто не потрібні. Їх «ховали» подалі від очей «щасливих» радянських людей», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе, додавши, що наслідком такої політики стало відставання України від західного світу в цьому питанні на цілі покоління. Віце-прем`єр повідомила, що до підготовки до Ігор Інвіктус залучені різні міністерства та відомства, а також громадськість із тим, аби випрацювати механізм щорічної участі нашої команди в цих змаганнях і завдяки Invictus Games створити в Україні сучасні умови для реабілітації травмованих ветеранів. Робота зі створення відповідної тренувальної бази уже розпочалася.

Заступник Міністра оборони з питань євроінтеграції Ігор Долгов зазначив, що для України Ігри також мають велике символічне значення: «Це можливість вкотре показати силу українського духу». Своєю чергою, заступник Міністра молоді та спорту з питань євроінтеграції Микола Мовчан зазначив, що в Invictus Games головною є участь, а не призове місце. «Наші герої – уже чемпіони», – сказав він.

Керівник відділу комунікаційних компаній Агенції стратегічних комунікацій StratComUA Оксана Горбач повідомила, що подання анкет на участь в українській команді Invictus Games продовжено до 31 грудня 2016 р. Найбільше анкет надходить із Києва, Львова та Дніпра. У цих містах, імовірно, будуть створені регіональні центри підготовки ветеранів до Ігор. Переможці нинішнього відбору до Ігор у 2017 році будуть визначені у травні.

Довідково

Invictus Games (Ігри незламних) – це міжнародні спортивні змагання для військовослужбовців та ветеранів із обмеженими фізичними можливостями, набутими під час військових дій. Уперше Ігри відбулися в 2014 році в Лондоні під патронатом принца Гаррі Уельського. У вересні наступного року змагання приймає Торонто. Участь у них візьмуть Афганістан, Австралія, Канада, Данія, Естонія, Франція, Грузія, Німеччина, Італія, Нідерланди, Нова Зеландія, Велика Британія, США, Йорданія, Ірак, Румунія та вперше – Україна.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249579228