В Уряді буде створено Механізм координації реалізації трастових фондів НАТО
15.12.2016 | 16:34
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ`ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ
 

Під головуванням Віце-прем`єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе відбулося чергове засідання Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції у новому форматі. Аби виявити проблемні питання в частині реалізації трастових фондів НАТО, у засіданні взяли участь не тільки представники міністерств і відомств, які відповідають за реалізацію трастових фондів, але й була запрошена делегація Представництва НАТО в Україні на чолі з її керівником Александром Вінніковим.

Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що з метою максимального ефекту реалізації роботи у рамках трастових фондів НАТО, комунікація має відбуватись комплекснона міжвідомчому рівні із визначеними відповідальними фахівцями як на стратегічному, так і на тактичному та оперативному рівнях. Тому вже найближчим часом буде створено Механізм координації реалізації трастових фондів НАТО, який буде функціонувати в системі Урядового офісу з європейської та євроатлантичної інтеграції із залученням Служби Віце-прем`єр-міністра.

За словами учасників засідання, серед нагальних проблем, з якими вони зіштовхуються під час реалізації трастових фондів, – невідповідність українського законодавства до процедур, які існують у державах-членах Альянсу у контексті військово-технічного співробітництва, необхідність удосконалення міжвідомчої взаємодії відомств оборонно-безпекового сектору, а також термінологічна специфіка перекладу документації.

Голова представництва НАТО в Україні Александер Вінніков зазначив, що підтримка України союзниками є безпрецедентною, але ключ до успіху все ж залишається в Україні. «Наразі ще не всі фонди наповнені коштами, але ми на цьому шляху», – додав він.

Довідково

Нині триває реалізація 8-ми трастових фондів НАТО на підтримку України: з модернізації системи управління та зв’язку; зі створення системи зміни військової кар’єри на професійну цивільну; з медичної реабілітації (протезування) військовослужбовців; із реформування систем логістики і стандартизації ЗС України; з кіберзахисту; з утилізації в Україні легких озброєнь і стрілецької зброї, звичайних боєприпасів та протипіхотних мін типу; з протимінної діяльності та протидії саморобним вибуховим пристроям; з безпечного перезахоронення радіоактивних джерел, що утворилися внаслідок виконання військових програм колишнього СРСР в Україні.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249593040