Голова ДПСУ Віктор Назаренко: Напруженою залишається ситуація як на лінії розмежування, так і на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом
21.12.2016 | 16:44
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
 

У ході інтерв’ю «Голосу України» Віктор Назаренко розповів, що характер завдань, які виконує Державна прикордонна служба України, за останні два роки російської агресії разюче змінився. А оборона держави стала одним із пріоритетів та зауважив, що напруженою залишається ситуація як на лінії розмежування, так і на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом. А за два роки війни, на жаль, загинули 67 прикордонників, 415 зазнали поранень. П'ятеро вважаються зниклими безвісти.

«Головні наші завдання на лінії розмежування та адмінмежі із Кримом - забезпечення пропуску осіб та транспорту. А у зв'язку із закриттям морських портів і пунктів пропуску на тимчасово окупованій території Криму на службу покладено контроль за виконанням українськими та іноземними суднами порядку заходу до закритих портів Криму. Тому проведено цілу низку заходів - зокрема, затримання на Дунаї одного з таких суден, - зауважив  Віктор Назаренко.

Під час інтерв’ю Віктор Назаренко розповів, що цього року в серпні на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом росіяни збільшують свій військовий контингент та залучають нові форми розвідки. В інженерному плані укріплюються позиції російських військ, іде періодична ротація і створюються відповідні прикордонні структури.  А сам півострів Росія  перетворює на закриту військову базу.

Також очільник прикордонного відомства розповів, що хоча ситуація залишається напруженою, з початку року забезпечено ритмічний перетин  через КПВВ осіб і транспортних засобів. Через КПВВ прикордонники пропустили 8 млн осіб і 1,5 млн транспортних засобів, виконали 4 тисячі доручень правоохоронних органів, затримали понад 300 осіб, із них 45 виявлені як причетні до незаконних збройних формувань. Вилучили 45 одиниць зброї, 33 тисячі боєприпасів, 124 гранати, майже 10 кг вибухівки. А також припинили незаконне переміщення товарів у 1038 випадках на загальну суму понад 88 млн грн. Вилучено валюти на загальну суму близько 45 млн. грн. - у доларах, євро, російських рублях і гривнях.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249608521