Андрій Рева: Позитивна динаміка економічного зростання дасть змогу в подальшому спрямовувати більші ресурси для підвищення рівня соціальних стандартів та гарантій
01.02.2017 | 12:24
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
 

Зростання соціальних стандартів у нинішньому році, виплата допомог та пенсій, здійснення інших соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам з Донецької та Луганської областей, проведення пенсійної реформи з метою уникнення «зрівнялівки» у пенсійному забезпеченні, підвищення мінімальної зарплати до 3200 гривень та зарплат бюджетників, нарахування житлових субсидій, забезпечення людей з інвалідністю візками – ці та інші теми порушують громадяни у своїх зверненнях до Урядового контактного центру. Їх прокоментував Міністр соціальної політики Андрій Рева у програмі «Уряд на зв’язку з громадянами» телеканалу «UA:Перший».

Зокрема, Міністр поінформував, що в цілому до кінця нинішнього року прожитковий мінімум буде підвищено на 10,1 % (грудень 2017 року у порівнянні з груднем 2016 року) при прогнозному індексі споживчих цін 108,1%. Відповідно до зростання прожиткового мінімуму збільшаться і розміри державних соціальних гарантій, що визначаються на його основі. На переконання Андрія Реви, позитивна динаміка економічного зростання дасть змогу в подальшому спрямовувати більші ресурси для підвищення рівня соціальних стандартів та гарантій, заробітної плати, пенсії, допомог та інших соціальних виплат.

«Відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2017 рік» розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб у поточному році буде збільшено з травня та грудня, що буде підставою для перерахунку пенсій. На сьогодні основне завдання Уряду в цілому і Мінсоцполітики, зокрема, – підтримати найбільш незахищені категорії громадян, в тому числі, пенсіонерів, не давши їм опуститися за межу бідності. Із урахуванням фінансових можливостей Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України Міністерством опрацьовуються можливі шляхи поліпшення пенсійного забезпечення всіх категорій пенсіонерів, у тому числі осіб з інвалідністю», - сказав Андрій Рева.

Водночас він ще раз акцентував увагу на тому, що Верховною Радою України в грудні 2016 року схвалено внесену Урядом пропозицію стосовно збільшення мінімальної заробітної плати вдвічі, реалізація якої сприятиме збільшенню надходжень до Пенсійного фонду. Очікуване зменшення дефіциту бюджету Пенсійного фонду України дасть можливість запровадити нові підходи в пенсійній системі, у першу чергу – осучаснення пенсій, вважають у Мінсоцплітики.

Також, за словами урядовця, зважаючи на складну як фінансову, так і демографічну ситуацію, в якій функціонує солідарна система пенсійного страхування, Міністерством нині опрацьовуються пропозиції щодо запровадження додаткових стимулів до обов’язкової сплати страхових внесків. Зокрема, йдеться про пропозицію щодо призначення пенсії в 60 років (для жінок пенсійний вік становить 58 років у 2017 році та щороку підвищується на 6 місяців до досягнення 60 років у 2021 році) за умови наявності страхового стажу, як загального – період роботи до 1 липня 2000 року, так і персоніфікованого страхового стажу, відомості про який містяться в системі персоніфікованого обліку, починаючи з 1 липня 2000 року.

Розповів Міністр і про новий механізм оплати послуг за санаторно-курортне лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, який запроваджено з 2017 року. «Він, зокрема, базується на укладанні трьохсторонньої угоди між постраждалою особою, управлінням соціального захисту населення та санаторно-курортним закладом. При цьому постраждалій особі буде забезпечено право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для оздоровлення чи відпочинку», - роз’яснив Андрій Рева.

Він також нагадав, що Уряд встановив розміри грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2017 році (постанова Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1029).

За інформацією Мінсоцполітики, компенсація санаторіям за надане лікування чорнобильців складатиме: для осіб, віднесених до категорії 1, – 5 250 гривень; для осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), тобто «спинальникам» – 17 390 гривень; для дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, – 10 840 гривень.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249702582