Збільшення фінансування протиепізоотичних заходів дозволить Держпродспоживслужбі закрити найбільш критичні проблеми, - Володимир Лапа
01.02.2017 | 17:46
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ
 

Завдяки налагодженню ефективної комунікації із Міністерством аграрної політики та продовольства, Кабінетом Міністрів та Комітетом ВР з питань аграрної політики та земельних та Комітету ВР з питань бюджету цьогоріч у Державному бюджеті на протиепізоотичні заходи Держпродспоживслужбі збільшили фінансування вдвічі - з 56 до 113 мільйонів гривень. На цьому наголосив Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа в інтерв’ю інтернет-виданню «Цензор.нет».

За його словами, торік з проведенням протиепізоотичних заходів в Україні були певні труднощі. Наприклад, були проблеми із наявністю та закупівлею вакцин для щеплення тварин проти сказу. «Ми в другій половині минулого року запустили процес щеплення домашніх тварин від сказу. Я би сказав, що тепер він відновлений», - зазначив Володимир Лапа.

Також не менш вагомою складовою проведення протиепізоотичних заходів є належне бюджетне фінансування. На 2016 рік на протиепізоотичні заходи та участь в Міжнародному епізоотичному бюро було передбачено всього 56 млн грн: «Для порівняння: така невелика країна, як Македонія, минулого року витратила чотири мільйони євро лише на боротьбу з нодулярним дерматитом. Можете порівняти масштаб фінансування. Зрозуміло, що без наявності ефективної вакцинації боротися із хворобами складно. До речі, в цьому році, завдячуючи нормальній комунікації із Міністерством аграрної політики, Урядом, аграрним та бюджетним комітетом Верховної Ради нам вдвічі збільшили фінансування: з 56 до 113 мільйонів гривень. Це набагато менше, ніж потрібно, але й також позитив, хоч і не дуже простий крок, враховуючи, яку ми маємо ситуацію із бюджетом», - відзначив Володимир Лапа. Він висловив сподівання, що за рахунок цього фінансування Держпродспоживслужба матиме можливість закрити найбільш критичні проблеми.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249705574