Міністр культури відвідав з робочою поїздкою Київщину
06.02.2017 | 12:25
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ
 

Під час робочої поїздки до міста Біла Церква Київської області Міністр культури України Євген Нищук відвідав низку мистецьких закладів міста, зустрівся з  керівництвом  і творчими колективами закладів та поспілкувався з представниками Київської ОДА і очільниками міста.

Зокрема, Євген Нищук відвідав Білоцерківський міський Будинок органної та камерної музики, зустрівся з директором – заслуженим працівником культури України Володимиром Клюєвим, поспілкувався з представниками творчого колективу та ознайомився з його репертуаром.

«Для того, щоб реалізовувати державну культурну політику треба  постійно знайомитися та відвідувати той чи інший регіон, те чи інше містечко для розуміння ситуації, яка складається з нашими закладами культури, особливо в умовах  децентралізаційних процесів», - сказав Євген Нищук.

«Ми  повинні завжди пам’ятати, що культура є основою нашого виховання, нашого розвитку, обличчям будь-якого регіону країни, а надто – славної Київщини. Це край, який має величну історію. Мені сьогодні, в рамках візиту, вдалося побувати в Будинку органної та камерної музики – історична будівля, історичне місце. Безперечно, сам орган є дуже цінним, я познайомився з колективом та дирекцією. Але разом з тим є очевидним факт – необхідна підтримка закладу для проведення реставрації зовнішнього фасаду самого органного залу».

Також Міністр культури відвідав Білоцерківський краєзнавчий музей, де оглянув  експозиції закладу та  його матеріально-технічний стан.

Під час свого візиту Євген Нищук відзначив особливий спільний вклад, як місцевої, так і обласної влади у проведенні реставраційних робіт краєзнавчого музею, який має великий потенціал, гідну експозиційну базу і  колектив закладу, зацікавлений в його розвитку.

«Колектив музею  та його директор Людмила Діденко продемонстрували неймовірний потенціал, це фахівці, які одержимі ідеєю музею. Таке враження, що вони живуть кожною деталлю, яка зібрана у закладі, починаючи від кам’яних часів до сьогодення, реагуючи на всю історію, яка випала на долю краю», - розповідає Євген Нищук.

Під час робочої поїздки, Євген Нищук також зустрівся з Генеральним директором Київського академічного обласного музично-драматичного театру імені П.К. Саксаганського,  заслуженим діячем культури України В’ячеславом Усковим – обговорив нагальні проблемні питання театру та творчі плани мистецького колективу.

«Навіть під час короткої зустрічі я побачив наскільки професійним є колектив, і танцювальна, і оркестрова група, і драматична, і частково цирк. Театр у хорошому стані, але разом з тим він має бути не в стані виживання, а в стані постійного розвитку і мати кошти на нові постановки. Я буду вболівати за це. Таким чином, коли сходяться представники всіх гілок влади, і ми відвідуємо головні культурні заклади, культурні центри – це привертає увагу суспільства. Це ще раз нам нагадує, що в бюджетах має знайтися місце для культури, бо це те, що формує суспільство, це те, що дає нам майбутнє», - розповів Міністр культури.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249714370