Євроінтеграція потрібна не ЄС, а нашим громадянам, які чекають на зміни, - Іванна Климпуш-Цинцадзе
02.03.2017 | 17:27
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ`ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ
 

У 2016 році Україна мала імплементувати положення 126 актів законодавства ЄС. За результатами року імплементовано 36 актів, 23 з яких повністю і 13 частково. Про це під час вітального слова на Конференції «Підсумки імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС за 2016 рік і подальші плани» заявила Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе. «Це означає, що декларативний підхід до реалізації європейської інтеграції не працює», – наголосила вона.

Однією з причин таких результатів Віце-прем`єр назвала складнощі проходження євроінтеграційний законів у Верховній Раді, додавши, що при цьому переважна більшість партій, які зараз представлені в Парламенті, прийшли туди під гаслами євроінтеграції.

Також, на думку Віце-прем`єр-міністра, контпродуктивною є законотворчість, яка йде в розріз із обраним європейським вектором. «Ми маємо створити запобіжники, які би унеможливлювали подання, розгляд і ухвалення законопроектів, які суперечать нашим зобов`язанням з євроінтеграції», – підкреслила вона.

Водночас, за словами, Іванни Климпуш-Цинцадзе, більша частина відповідальності за виконання Угоди про асоціацію з ЄС лежить на виконавчій владі. «Євроінтеграція має бути персональною відповідальністю для кожного міністра, заступника міністра, кожного чиновника, який вирішив після Революції Гідності залишитися в державній службі або перейти на державну службу. Для всіх питання євроінтеграції має бути горизонтальним, таким, яке дає нам можливість змінити країну. Цього ми на даний момент не бачимо, – сказала вона. – Продовжуючи контролювати, допомагати, заохочувати, закликаю до того, аби не було необхідності посилювати тиск на кожного політика, чиновника для того, щоб виконати свої зобов`язання з європейської інтеграції».

Однак, попри труднощі, в багатьох сферах євроінтеграції Україні вдалося досягти відчутного результату. У цьому контексті Віце-прем`єр-міністр виокремила проведені торік заходи з децентралізації, дерегуляції, зміни системи державних закупівель, початок судової реформи і серйозні антикорупційні зрушення. «Тішуся, що нам вдалося перейти до реального втілення в життя, як на мене, принципової горизонтальної реформи – реформи державного управління. Саме вона має допомогти нам створити ту інституційну спроможність, якої зараз бракує державі», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Говорячи про найближчі плани, вона акцентувала увагу на важливості якнайшвидшого запуску публічної системи моніторингу виконання Угоди, а також затвердження порядку офіційних перекладів актів ЄС.

Завершуючи виступ, Віце-прем`єр вкотре наголосила на важливості чіткого виконання Угоди про асоціації між Україною та ЄС як дієвого і консенсусного механізму реформування всієї країни. «Це потрібно нам не для звітності, це потрібно не нашим партнерам. Це треба кожному громадянину Україну, який очікує на зміни», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Ціль Угоди – допомогти Україні побудувати сильнішу економіку, сильніше суспільство, міцнішу демократію. І ця допомога – це не лише «допомога заради допомоги». Ви – великий та важливий сусід ЄС, і ми хочемо бачити стабільну та процвітаючу Україну», – сказав, своєю чергою, заступник Голови Представництва ЄС в Україні Томас Фреллесен.

У конференції, організованій Урядовим офісом з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, також взяли участь народні депутати України – в.о голови Комітету з питань аграрної політики і Комітету з європейської інтеграції, заступники міністрів з питань європейської інтеграції, новопризначена керівник Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, західні партнери України, представники громадянського суспільства і медіа.

З повним текстом Звіту про виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом у 2016 році можна ознайомитися, на Урядовому порталі в розділі Звіти про виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС: http://www.kmu.gov.ua/kmu/control/uk/publish/article?art_id=248115804&cat_id=247749488

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249786458