Прем'єр-міністри України та Туреччини обговорили потенційні сфери розвитку двостороннього співробітництва
14.03.2017 | 17:28
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ
 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у рамках офіційного візиту до Турецької Республіки провів зустріч із Прем’єр-міністром Туреччини Біналі Йилдиримом, під час якої сторони обговорили потенційні сфери розвитку двостороннього співробітництва, зокрема в оборонно-промисловому та авіакосмічному секторах, туризмі та інфраструктурі.

Глави Урядів зауважили, що країни не достатньо використовують потенціал двосторонньої взаємодії. Зокрема, серед найбільш перспективних сфер для поглиблення співробітництва, на їх думку, - оборонний сектор, сільське господарство, авіакосмічний сектор.

"Якщо говорити декількома словами, у нас є сьогодні можливості співпрацювати від космосу, питань взаємодії у космічній авіації, і до українських надр. Спектр нашої взаємодії є надзвичайно широким", - підкреслив Глава українського Уряду.

Так, великий потенціал має військово-промислове співробітництво, переконаний Володимир Гройсман. У цьому контексті сторони, зокрема, обговорили питання об'єднання можливостей щодо літакобудування.

"Україна володіє усім необхідним спектром технологій, як і Туреччина, при об'єднанні яких на взаємовигідних умовах ми зможемо спільно випускати українсько-турецькі літаки, які мають конкурентні якості і є необхідними на авіаційному ринку", - зауважив Прем’єр-міністр України.

Глави Урядів України та Туреччини також обговорили співробітництво в гуманітарній сфері. Вони зауважили, що підписаний сьогодні Меморандум про співробітництво між Міністерством освіти і науки України та Радою вищої освіти Турецької Республіки у сфері вищої освіти сприятиме подальшій співпраці у сфері вищої освіти.

Володимир Гройсман зазначив, що Україна зацікавлена у розширенні позитивної присутності української тематики у турецькому інформаційному просторі.

У цьому контексті він зокрема виступив з ініціативою відкриття представництва найбільш потужної телерадіокомпанії Туреччини TRT в Україні та відкриття у її складі української редакції, яка могла би готувати програми українською та кримськотатарською мовами.

Українська сторона готова усіляко сприяти у реалізації зазначених проектів, а також розширювати турецьку тематику в українському медіа-просторі, запевнив Прем’єр-міністр України.

Крім іншого, сторони торкнулися питання енергетичної співпраці. Володимир Гройсман нагадав, що наприкінці березня відбудеться чергове засідання українсько-турецької Робочої групи з питань енергетики.

Україна вітає нещодавнє відкриття Туреччиною підземного газосховища біля озера Туз, зазначив Прем’єр-міністр і висловив готовність України поділитися досвідом будівництва та експлуатації таких інфраструктурних об’єктів.

Серед стратегічних напрямків двостороннього співробітництва – туризм. Україна сподівається на подальше збільшення туристичних потоків із Туреччиною, зазначив Володимир Гройсман.

"Той документ, який був підписаний у рамках спрощення перетину державних кордонів між громадянами України і Туреччини буде якісним кроком щодо нашого зближення. Можливість відвідувати Туреччину для українських громадян є дуже важливим кроком вперед. Як наслідок, ми будемо бачити і підтримувати збільшення пасажиропотоку між країнами у тому числі  в рамках туризму", - зазначив Володимир Гройсман.

У цьому контексті прем'єр-міністри висловили позиції щодо необхідності збільшення кількості авіарейсів, відкриття нових, у тому числі з регіональних аеропортів.

У 2017 році відзначається 25 річниця встановлення дипломатичних відносин між Україною і Туреччиною, зазначив Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр Туреччини запевнив у підтримці України на шляху реформ. У свою чергу Глава українського Уряду висловив вдячність Туреччині за підтримку реформ, у тому числі економічних, що тривають в Україні.

Володимир Гройсман також запросив Прем’єр-міністра Туреччини Біналі Йилдирима здійснити візит в Україну.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249811248