Російська Федерація має відповісти за невиконання міжнародних зобов'язань у рамках СОТ
22.03.2017 | 13:06
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
 

21 березня 2017 року Органом по врегулюванню суперечок Світової організації торгівлі (СОТ) прийнято рішення про створення групи експертів у рамках справи щодо численних обмежень транзиту з території України через територію Російської Федерації у треті країни: Казахстан та Киргизстан.

Раніше 20 лютого цього року після першого оголошення Україною на засіданні Органу врегулювання суперечок вимоги про створення Групи експертів РФ використала свій єдиний шанс та відхилила вимогу. Наразі після другого оголошення група експертів створена, попри позицію Російської Федерації.

Надалі процес відбуватиметься згідно з встановленою процедурою врегулювання суперечки в рамках СОТ. Найближчим часом після проходження організаційних заходів, розпочнеться розгляд експертами СОТ справи по суті. Україна направить на розгляд експертів розгорнутий позов (first written submission), який міститиме відповідну інформацію щодо порушення РФ прав України та належну доказову базу. Очікується, що вже влітку буде проведено засідання групи експертів разом зі сторонами спору: Україна та РФ, а також представниками країн, які заявились третіми сторонами цієї справи: ЄС, США, Бразилія, Індія. Туреччина, Китай, Японія, Норвегія, Корея, Сінгапур, Парагвай. В цілому процедура передбачатиме подання Україною ряду письмових та усних свідчень, а також аналіз та коментарі представлених аргументів від сторони РФ.

«Неправомірні дії РФ щодо транзитних обмежень розглядаються Україною як застосування РФ обмежень на експорт українських товарів до третіх країн. Адже, об’єктивно, найбільшої шкоди зазнали українські експортери та перевізники, які були позбавлені традиційних логістичних шляхів доставки товарів до Середньої Азії. Віримо, що Україна здобуде об’єктивну оцінку експертів Світової організації торгівлі та безумовно транзитні обмеження будуть скасовані», - прокоментувала заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торговий представник України Наталія Микольська.

Позиція України для розгляду цієї справи ґрунтується на чітких юридичних аргументах та підкріплена беззаперечними доказами. Протидія Російській Федерації триває.

Історія питання

14.09.2016 від України направлено вимогу до СОТ про консультації з Російською Федерацією.

10.11.2016 проведено консультації з Російською Федерацією стосовно заходів щодо обмеження транзитного руху. Російською стороною було наголошено на неможливості досягнення узгодженої позиції під час проведення консультацій, оскільки оскаржувані заходи були застосовані з метою забезпечення економічної безпеки та національних інтересів РФ.

09.02.2017 українською стороною направлено вимогу про створення групи експертів у справі DS 512 «Російська Федерація – заходи щодо транзитного руху».

21.03.2017 Органом по врегулюванню суперечок Світової організації торгівлі прийнято рішення про створення групи експертів.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249835838