Уряд схвалив Концепцію державної політики у сфері захисту прав споживачів до 2020 року
31.03.2017 | 09:02
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ
 

Кабінет Міністрів України на засіданні 29 березня 2017 року ухвалив розпорядження «Про схвалення Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів до 2020 року».

Документом зазначається, що споживачі в Україні не почуваються захищеними державою і законом у внаслідок декларативного характеру проголошених прав та відсутності механізмів застосування цих прав у реальному житті. Законодавчі положення, декларуючи права споживачів, належним чином не забезпечують їх реалізації та відновлення.

На державному рівні не створена система реалізації європейського принципу «презумпції невинності» споживача, доступної та прозорої системи досудового розгляду скарг, реагування на результати незалежних споживчих досліджень тощо.

Крім того, в Україні недооцінена роль громадського суспільства, зокрема обєднань споживачів, в той час як в європейській практиці успішно застосовуються заходи з державної підтримки діяльності неурядових організацій. Такий підхід дозволяє більш ефективно використовувати ресурси в питаннях інформування, консультування, споживчої освіти, визначення загроз, моніторингу ринку, контролю за виконанням органами державної влади своїх функцій, запобігання виникненню корупційних ризиків тощо.

У Концепції зазначається, що розвязання означених проблем можливе шляхом застосування комплексного підходу до вирішення питань захисту прав споживачів, що передбачає розвиток та взаємодію всіх складових системи захисту прав та інтересів споживачів, зокрема правового забезпечення, державного захисту прав споживачів, ринкового та громадського захисту прав споживачів, на принципах:

-       превентивності;

-       прозорості;

-       пріоритету інтересів споживачів;

-       непорушності конституційних прав споживачів;

-       цілісності системи захисту прав споживачів.

Реалізація Концепції дасть можливість забезпечити:

-       адаптацію національного законодавства з питань захисту прав споживачів до законодавства Європейського Союзу відповідно до зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію;

-       підвищення рівня превентивного захисту прав споживачів для недопущення та/або зменшення кількості порушень прав споживачів;

-       підвищення рівня просвіти та поінформованості громадян щодо їх споживчих прав та механізмів їх захисту;

-       підвищення рівня захисту прав споживачів від недобросовісної конкуренції та нечесної підприємницької практики суб’єктів господарювання;

-       наближення рівня вітчизняних стандартів життя та споживання до визнаних ЄС;

-       підвищення довіри громадян до державної системи захисту прав споживачів.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249865024