Володимир Гройсман: Маємо забезпечити розвиток інклюзивної освіти
31.03.2017 | 19:56
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ
 

Центральна та місцева влада мають вживати більш рішучих кроків щодо розвитку інклюзивної освіти та підвищення якості умов виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, переконаний Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Про це він зазначив на засіданні Національної ради реформ, присвяченому питанням освіти, що відбулося під головуванням Президента України Петра Порошенка в п’ятницю.

"Нам потрібні більш рішучі кроки, особливо спільно з місцевою владою щодо інклюзивної освіти", - наголосив Володимир Гройсман і нагадав, що за ініціативи Міністерства освіти і науки України вперше в освітній субвенції у 2017 році було передбачено 209 млн грн на те, щоб розпочати підтримку інклюзивної освіти.

"Це тільки початок, тому що ми розуміємо, що треба створити нормальні умови, щоб дитина могла адаптуватися, отримати знання, доступ до нормального середовища. Ми розуміємо, що у таких дітей є особливі потреби, і наше завдання - забезпечити ці потреби усім необхідним", - наголосив Глава Уряду.

У цьому контексті Прем’єр-міністр подякував дружині Президента Марині Порошенко за опіку цієї важливої сфери і запевнив, що Уряд буде підтримувати ініціативи, спрямовані на створення інклюзивного середовища у країні.

Окремо він зауважив, що Уряд спільно з громадським середовищем працює над завданням створення належних умов для виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

У 2016 році кількість дітей в інклюзивних класах по всій країні збільшилася до 4180 дітей, що означає одне: рух створення інклюзивного середовища почав діяти, переконаний Володимир Гройсман.

"Таких діточок є ще багато по країні, але ми усіх маємо обігріти і створити для них нормальні умови, для їхнього навчання і розвитку, - наголосив Прем’єр-міністр. - Зрозуміло, що треба залишати в минулому інтернатні форми виховання, максимально відходити від тієї системи, яка пригнічує дітей, не дає їм розуміння того, що вони виховуються в доброзичливому середовищі, середовищі або прийомних родин, батьків, або будинків сімейного типу".

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249870806