Обговорено питання секторальних змін молодіжної сфери, фізичної культури і спорту в ході децентралізації
04.04.2017 | 11:15
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
 

Питання розвитку молодіжної політики, фізичної культури і спорту в умовах децентралізації обговорили 3 квітня 2017 року на засіданні в Мінрегіоні. У заході взяли участь перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода, заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема, керівники структурних підрозділів Мінмолодьспорту та Мінрегіону.

Під час зустрічі сторони розглянули напрями реформування молодіжної сфери, фізичної культури і спорту в умовах децентралізації, зокрема було зосереджено увагу на питаннях концептуального бачення секторальної децентралізації.

В’ячеслав Негода зазначив про необхідність врахування реального стану справ у громадах під час секторальних змін у ході децентралізації. "Практика доводить, що там, де у створенні певного сучасного простору – культурного, молодіжного чи просто спортивного центру – беруть участь самі жителі громади, це ефективно і має попит. Там, де щось створюється, бо так треба, або так прийнято, з’являються проблеми. Тому, на мою думку, кожне міністерство має створити загальні рамки змін, надати громадам повноваження, можливості, ресурси і максимальну самостійність у вирішенні місцевих питань", – підсумував він.

Олександр Ярема також зауважив, що на відміну від місцевих державних адміністрацій, органи місцевого самоврядування об’єднаних громад є автономними та мають широкі повноваження, у тому числі у молодіжній політиці, фізичній культурі та спорті. "Однак їх інституційна слабкість є суттєвим викликом, який до того ж ускладнюється тим, що процес укрупнення адміністративних одиниць реалізовується у сільських регіонах України. Так, органам місцевого самоврядування практично усіх об’єднаних громад поряд із отриманням бюджетних преференцій та управлінських повноважень необхідно взяти на себе складне завдання і відповідальність за ефективне управління різними сферами. Разом із тим завданням профільних міністерств є, зокрема, інформаційна, організаційна, навчально-методична допомога у вирішенні цих питань", – підкреслив заступник Міністра молоді та спорту.

Окремо було обговорено питання діалогу з регіонами та громадами щодо впровадження реформ, навчання фахівців об’єднаних громад, а також напрями співпраці з міжнародними донорськими організаціями та проектами у рамках діяльності Координаційної ради донорів та робочих груп за відповідними секторами.

Окрім цього, представники Мінмолодьспорту зосередили увагу на питаннях розвитку молодіжної та спортивної інфраструктури. Вони підкреслили, що однією з вдалих форм роботи з молоддю, є молодіжні центри – майданчики для забезпечення якісного і змістовного дозвілля молодих людей. Саме тому Міністерство зосереджує свою діяльність, зокрема, на розвитку мережі таких центрів, у тому числі на рівні об’єднаних громад, та створенні правових підстав для їх діяльності.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249876791