Держводагентство: Розпочалася промивка річки Інгулець
05.04.2017 | 16:45
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
 

Промивка річки Інгулець дозволить поліпшити екологічний стан її русла за її течією у чотирьох областях України – Кіровоградській, Дніпропетровській, Миколаївській та Херсонській, а також покращити якість води у Карачунівському водосховищі, яке є джерелом питного водопостачання частини міста Кривий Ріг та інших населених пунктів Криворізького та Широківського районів, за такими показниками як сульфати, сухий залишок, жорсткість та на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи.

Зокрема, 4 квітня 2017 року відбувся 29-й пуск води каналом Дніпро-Інгулець, яким розпочато подачу дніпровської води до Карачунівського водосховища. Зазначений захід відбувається на виконання відповідного розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.12.2016 № 929-р «Про скидання надлишків зворотних вод у р.Інгулець».

Довідково

Криворізький залізорудний басейн – найбільший в Україні та в світі басейн з покладами залізних руд, розташований на території Дніпропетровської області. Видобуток та переробка залізної руди супроводжується значними обсягами використання водних ресурсів. У хвостосховищах гірничих підприємств Кривбасу накопичується значний об’єм зворотних вод, які призводять до їх переповнення, при цьому виникає загроза створення аварійної ситуації.

Враховуючи, що стоку річки Інгулець недостатньо для розбавлення стічних вод до дозволених граничних щорічно у весняний період здійснюється її промивка дніпровською водою через Карачунівське водосховище, яке наповнюється каналом Дніпро-Інгулець у визначені Регламентом терміни.

Для покращення екологічної ситуації у басейні, починаючи з 2011 року, Держводагентством здійснюється подача води каналом Дніпро-Інгулець у Карачунівське водосховище протягом усього вегетаційного періоду обсягом 120-130 млн.куб.м.

Під час виконання Регламенту здійснюється водообмін у Карачунівському водосховищі – основному джерелі питного водопостачання м. Кривий Ріг. Під час виконання заходів з промивки та екологічного оздоровлення р. Інгулець буде здійснюватитсь моніторинг за якістю води у створах с. Андріївка Дніпропетровської області та ГНС Інгулецької зрошувальної системи м. Снігурівка Миколаївської області та почащений - с. Дар'ївка та гирлова частина р. Інгулець у с. Садове Херсонської області.

Промивка р.Інгулець каналом Дніпро-Інгулець дасть можливість:

- виштовхнути з русла р. Інгулець призму високомінералізованих вод;

- оздоровити водні ресурси басейну річки Інгулець;

- покращити умови існування водних живих ресурсів;

- покращити якість води у Карачунівському водосховищі;

- зменшити затрати на доочистку питної води до нормативної якості комунальними підприємствами;

- покращити якість води на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи для зрошення сільгоспугідь у Миколаївській та Херсонській областях.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249884036