Володимир Гройсман: Створення госпітальних округів дозволить утворити медичну систему, за якої заклади будуть забезпечені та надаватимуть якісну медичну послугу
07.04.2017 | 13:31
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ
 

Створення госпітальних округів дозволить побудувати єдину медичну систему, здатну надавати людям якісні медичні послуги та забезпечить доступ громадян до ефективної медицини. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час "Години запитань до Уряду" у Верховній Раді України.

"Кількість округів має виходити з того, щоб надати якісний доступ до медицини. Краще їхати на 20-30 хвилин до лікарні більше, але отримати якісну послугу, одужати за 3-4 дні і більше не повертатися до хвороби, ніж приїхати у низькокваліфіковану лікарню, у якій є сірі стіни, немає жодних умов, немає гарячої води, у жахливому стані медична допомога або операційні столи, на яких ще після Другої Світової війни оперували і потім хворіти. Це загальна філософія Уряду", - підкреслив Прем’єр-міністр.

Система охорони здоров'я сьогодні в країні є неадекватна і не здатна надати людям якісну медичну послугу, що збільшує смертність українців. Він наголосив, що сьогодні громадяни не мають доступу до якісної медицини, лікарі не мають доступу до якісних технологій, а їх висококваліфікована праця не належно оцінюється. "Це потужний сигнал того, що систему треба змінити", - наголосив він.

"Для того, щоб змінювати, треба утворити систему, за якої заклади будуть забезпечені, лікарі отримають нормальну заробітну плату, а фінансувати ми будемо не стіни лікарень або койко-місця, конкретну медичну послугу. Тому Міністерство охорони здоров'я України та Уряд визначився з моделлю і просить Парламент, щоб ми спільно з вами змінили цю систему, щоб ми врешті-решт вдихнули свіже повітря у цю систему, змінили її", - наголосив Прем’єр-міністр.

Він наголосив, що "медичний округ - це і є формування єдиної медичної системи області, яка буде покликана на те, щоб якісно надати доступ спочатку на первинній ланці, потім - у лікарнях. Я би дуже хотів, щоби ці лікарні були модернізовані, щоб там було якісне обладнання, і не кількість, а якість лікарів", - наголосив Володимир Гройсман. Він також зауважив, що амбулаторії та ФАПи треба відкривати і максимально наближувати до людей.

У цьому контексті він закликав місцеву владу проявляти лідерство у проведенні реформи системи охорони здоров'я.

"Це питання місцевої влади. Будьте лідерами, ведіть за собою і зробіть систему такою, щоб люди, коли скористаються цією системою, були вдячні вам і могли повернутися до власних родин", - зазначив Прем’єр-міністр.

Уряд здійснює точкові зміни для реформи охорони здоров'я. Так, було підвищено заробітні плати медичним працівникам, запроваджено механізм реімбурсації на ліки проти серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми, передбачено достатньо ресурсів, що дозволять цього року закупити на 30% ліків більше для стаціонарних хворих, заплановано розбудова 13 центрів серцево-судинної хірургії по країні.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249894984