Прийняття Закону України "Про ринок електричної енергії України" є позитивним сигналом щодо просування реформ в енергетичному секторі України
15.04.2017 | 10:54
ІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
 

14 квітня під час круглого столу в УКМЦ обговорювали новий Закон України «Про ринок електричної енергії України», який прийнятий Верховною Радою України в другому читанні.

Круглий стіл організував Центр досліджень енергетики та назвав його «Закон про ринок електричної енергії України як код Шредінгера».

Участь у заході від Міненерговугілля взяла заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко.

Серед запрошених спікерів  були також експерт ринку енергетики, екс-член НКРЕКП Андрій Герус  та голова Всеукраїнської Енергетичної Асамблеї Іван Плачков та генеральний директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

Наталія Бойко підкреслила важливість прийняття законопроекту. Також зауважила, що ми не могли прокинутися з новим ринком електричної енергії, бо він не створюється за ніч, за тиждень і навіть за рік. «Але це такий потужний старт, це база, відштовхуючись від якої ми зможемо формувати відповідні ринкові відносини у сфері електроенергетики», - зазначила Наталія Бойко.

Також зауважила, що формування ринку – це тривалий процес, який потребує якісної роботи міністерств та Регулятора.  «Зараз важливо є те, що ми отримали цей вектор, і подальші кроки залежать від того, наскільки будуть готові міністерства, Регулятор, громадськість, експерти якісно відпрацювати далі». Крім того, Наталія Бойко наголосила, що прийняття законопроекту  - це частина імплементацї зобов’язань в рамках Третього енергетичного пакету, та  повідомила, що з нагоди прийняття проекту Закону вчора  Україну привітав голова Секретаріату  Енергетичного Співтовариства Янез Копач, надіслав привітання Віце-президент Європейської Комісії з питань Енергетичного Співтовариства Марош Шевчович, оскільки ця подія є позитивним сигналом щодо просування реформ в енергетичному секторі України.

Наталія Бойко проаналізувала фактори, що  можуть вплинути на подальше  формування ринку, та поінформувала про подальші кроки Міненерговугілля, зауваживши, що уже велика частина вторинного законодавства була розроблена в дуже тісній співпраці з Енергетичним Співтовариством. Також зазначила, що Закон потребує дій з боку різних органів: Мінекономрозвитку, НКРЕКП  та інших. «Зараз, як ніколи, потрібна максимальна консолідація зусиль і чітке розуміння, яким ми хочемо бачити ринок, як нам його втілити в життя», - зазначила Наталія Бойко.

 

Відео виступу заступника Міністра Наталії Бойко можна переглянути за посиланнями: частина №1  та частина №2.

 

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249922889