Сергій Савчук: У команді з місцевою владою даємо життя "зеленим" проектам на засадах державно-приватного партнерства
25.04.2017 | 16:22
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ
 

Необхідність та перспективи реалізації в Україні «зелених» проектів на засадах державно-приватного партнерства обговорили у ході зустрічі Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та заступник міського голови Хмельницького Володимир Гончарук, голова правління Українського центру сприяння розвитку ДПП Ірина Запатріна спільно з фахівцями Мінекономрозвитку. Один з таких проектів планується у місті Хмельницькому. Мова йде про будівництво заводу з  комплексної переробки твердих побутових відходів для виробництва енергії.

«Зараз ключове завдання – привернути увагу інвесторів до проектів із відновлюваних джерел енергії, розкрити весь вітчизняний потенціал у цій сфері. Тому в колі експертів у рамках Робочої групи ми відбираємо найкращі пропозиції, у тому числі проекти державно-приватного партнерства», - повідомив Сергій Савчук.

Як зауважили учасники зустрічі, для реалізації проектів ДПП сьогодні існує вся необхідна законодавча база і навіть підзаконні акти. Питання полягає у розробці якісних ТЕО та пошуку партнерів.

Одне з рішень цієї проблеми – впровадження показового пілотного проекту, який продемонструє органам місцевого самоврядування та інвесторам усі переваги ДПП. Виконати цю функцію зможе проект будівництва заводу з комплексної переробки твердих побутових відходів у Хмельницькому. Для його підготовки передбачається залучити міжнародну технічну допомогу.

Учасники зустрічі дійшли згоди, що успішні кейси допоможуть привернути увагу інвесторів до України та залучити необхідне фінансування.

Вже у травні Ірина Запатріна, голова правління Українського центру сприяння розвитку ДПП, презентуватиме напрацювання України у питанні реалізації проектів ДПП на Міжнародному форумі, який відбудеться у м. Гонконг (Китай) за ініціативи Європейської економічної комісії ООН.

Переваги проектів ДПП також буде продемонстровано у регіонах України під час роз’яснювальних семінарів з питань розвитку відновлюваної енергетики, які проводить Держенергоефективності.

 

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249942660