Держводагентством узгоджено режими роботи дніпровських та дністровських водосховищ у травні 2017 року
28.04.2017 | 15:14
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
 

27 квітня 2017 року у Держводагентстві відбулося засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на травень 2017 року, участь у якому взяли представники Держводагентства, Мінприроди, Мінагрополітики, Мінрегіону, ДСНС, Держрибагентства, Держекоінспекції, ПАТ «Укргідроенерго», ДП «Енергоринок», ДП НЕК «Укренерго», Укргідрометцентру, Дніпровського та Дністровсько-Прутського БУВР.

Розпочала засідання представник Укргідрометцентру Вікторія Бойко, яка ознайомила присутніх із прогнозом водності Дніпра та Дністра у травні 2017 року. Зокрема, водність Дніпра очікується 51 % від норми, а Дністра 65% від норми. Учасниками комісії були обговорені пропозиції щодо режиму роботи дніпровських та дністровських водосховищ у травні 2017 року.

Виходячи з гідрометеорологічної і водогосподарської обстановки на Дніпрі, гідрологічного прогнозу на травень, комісією узгоджено оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у травні 2017 року. При узгодженні режимів враховано обмеження коливань рівнів води на нерестовий період, які встановлені Держрибагентством.

Згідно з гідрометеорологічною та водогосподарською обстановками в басейні Дністра комісією було узгоджено оптимальні режими продовження еколого-репродукційного попуску.

Після завершення еколого-репродукційного попуску та з метою забезпечення водоспоживачів на нижче розташованій Українській ділянці Дністра водосховище працює із забезпеченням середньодобових витрат не менше ніж 120,0 м3/с.

У разі зміни об’ємів стоку Дніпра та Дністра (нижче або вище прогнозованого) або погіршення якості води водосховищ оперативна робоча група Міжвідомчої комісії розгляне необхідність відповідного коригування режимів роботи водосховищ.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249955548