Україна та Норвегія офіційно започаткували діалог із питань європейської інтеграції
28.04.2017 | 20:35
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ`ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ
 

Під час візиту до Королівства Норвегія Віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з Міністром Норвегії у справах Європейського Союзу та Європейського економічного простору Франком Бакке-Єнсеном.

Під час зустрічі йшлося про значний потенціал щодо обміну досвідом і поглиблення двостороннього діалогу. Із цією метою визначені пріоритетні сектори співробітництва, а також підтримки України з боку Норвегії.

Сторони оприлюднили Спільну заяву щодо запуску двостороннього діалогу з європейської інтеграції. «Метою даного діалогу, – йдеться в документі, – є обмін і розвиток знань про те, яким чином країни, що не є членами ЄС, можуть брати участь та сприяти європейській інтеграції». Норвегія поділиться досвідом і знаннями щодо участі у Європейському економічному просторі, Європейській асоціації вільної торгівлі, Шенгенській зоні та інших європейських органах. 

Також цей діалог сприятиме двостороннім торговельним і бізнесовим можливостям. 

 

Повний текст Заяви:

 

Спільна заява щодо початку двостороннього діалогу з питань європейської інтеграції

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України пані Іванна Климпуш-Цинцадзе та Міністр Норвегії у справах ЄС та ЄЕП пан Франк Бакке-Єнсен зустрілись сьогодні у м. Осло та заявили про таке:

I.       Керуючись Спільною декларацією про партнерство між Україною та Королівством Норвегія, підписаною Президентом Петром Порошенком та Прем’єр-Міністром Ерною Солберг 18 жовтня 2016 року і дедалі тіснішим двостороннім співробітництвом між Україною та Норвегією, ми погодились розпочати двосторонній діалог із питань європейської інтеграції.

II.      Метою даного діалогу є обмін і розвиток знань про те, яким чином країни, що не є членами ЄС, можуть брати участь та сприяти європейській інтеграції.

III.     Норвегія ділитиметься відповідним досвідом і знаннями, отриманими в результаті її участі в ЄЕП, ЄАВТ, Шенгені та інших відповідних європейських органах. Для України цей діалог стане невід'ємним елементом у її зусиллях рухатись ближче до вступу в ЄС і процесі політичної та економічної інтеграції з ЄС.

IV.    Діалог буде також підтримувати наші взаємні зусилля у розширенні двосторонніх торговельних і ділових можливостей. З цією метою, Україна взяла на себе зобов'язання щодо впровадження далекосяжних, політичних, галузевих та правових реформ, які забезпечуватимуть більш передбачувану і стабільну основу для торгівлі та бізнесу. Ефективна боротьба з корупцією в Україні має вирішальне значення для можливостей розвитку бізнесу. Обидві країни будуть продовжувати заохочувати свої бізнес-спільноти активно брати участь у цьому процесі, наприклад, в рамках роботи Норвезько-української торгової палати та двосторонньої економічної комісії.

V.      Двосторонній діалог буде зосереджений, як на всеосяжних питаннях політики, так і більш конкретних питаннях у відповідних секторах, діяльність у яких провадиться з метою адаптації до правил та законодавства ЄС. У рамках діалогу візьмуть участь експерти, які представлятимуть відповідні міністерства і відомства, з метою встановлення конкретних напрямів, що повинні бути предметом подальшого обговорення. Під час діалогу братиметься до уваги поточна підтримка, яку Норвегія надає Україні, та яка може надалі забезпечуватись за рахунок співпраці з Північними країнами, а також з іншими європейськими партнерами.

VI.    Діалог повинен охоплювати такі напрями:

- Імплементація Угоди про ЄЕП;

- Нарощування потенціалу;

- Юстиція та питання, пов’язані з Шенгеном;

- Продовження двостороннього співробітництва в рамках ЄЕП та норвезьких грантів;

- Реформа сектора енергетики та енергоефективності;

- Навколишнє середовище;

- Море та питання, пов’язані з ним;

- Торгівля та питання, пов'язані з бізнесом;

- Обмін досвідом щодо Транс-європейської транспортної мережі, включаючи планування і розвиток транспортної інфраструктури;

- Реалізація проектів в рамках програми «Горизонт 2020».

 VII.   Діалог буде підлягати регулярній оцінці та аналізу. Він також буде включений до порядку денного відповідних зустрічей на політичному рівні.

 м. Осло, 28 квітня 2017 р.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249956593