У травневі свята ОСББ активізувалися в утепленні житла та вже готують свої будинки до наступного опалювального сезону
16.05.2017 | 16:19
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ
 

У першій половині травня учасниками Урядової програми «теплих» кредитів стало понад 30 ОСББ. Вони залучили в державних банках 5 млн грн на реалізацію заходів з енергоефективності у багатоповерхівках. Для порівняння за весь березень ОСББ отримали на утеплення 4,5 млн грн.

«Результати моніторингу програми, яке проводить Держенергоефективності щотижня, демонструють незгасимий інтерес ОСББ до енергоощадності. Травневі свята не стали їм на заваді. Переконаний, що із наближенням літнього сезону ще більше родин замислиться над необхідністю завчасно підготуватися до опалювального сезону», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Голова Агентства нагадав, що сьогодні вже не потрібно переконувати ОСББ у перевагах програми «теплих» кредитів та у тому, що вона ефективна та дієва, а держава дійсно повертає від 40% до 70% суми залучених коштів. У цьому ОСББ пересвідчуються, дивлячись на досвід тих, які взяли участь у програмі, утеплили будинки і тепер їхні мешканці значно менше сплачують за комунальні послуги.

Наприклад, ОСББ «АЛЬМА-ЦЕНТР» міста Харкова залучило 360 тис. грн на утеплення будинку, з яких 46% повернула держава.  Вдруге ОСББ скористалося програмою, встановивши ІТП на 104 тис. грн. З них з державного бюджету відшкодовано 44,6 тис. грн, з обласного – 20 тис. гривень. Тобто встановлення ІТП обійшлося ОСББ у 39,4 тис. гривень – у 2,6 разів дешевше. І найголовніше – вартість опалення 1м2 у будинку зменшилася у 3,6 разів: з 32 грн/м2 до 9 грн/м2.

Програмою активно користуються не лише ОСББ, а й ЖБК. У Чернівцях ЖБК № 37 провело утеплення на 700 тис. гривень. Держава компенсувала 342 тис. гривень. Якщо раніше витрати на опалення становили 27,45 грн/м2, то після модернізації - 17,22 грн/м2. Тобто економія склала 37%.

Таких прикладів успішної участі ОСББ та ЖБК у програмі багато. З початку дії програми нею скористалося вже 786 ОСББ, залучивши на енергоощадність 103,5 млн гривень.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249985579