Перетворення об'єкта "Укриття" на ЧАЕС в екологічну безпечну систему є одним з пріоритетних та важливих напрямків екологічної політики України, - Володимир Кістіон
18.05.2017 | 11:01
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ
 

Перетворення об’єкта «Укриття» над 4-м енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції є одним з пріоритетів екологічної політики України.

На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон, відкриваючи засідання Спільного комітету «України – Європейський банк реконструкції і розвитку», яке відбулося 17 травня за участі Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, Директора ЄБРР в Україні Шевкі Аджунера, Директора Департаменту Ядерної безпеки Вінса Новака та ін.

«Проект перетворення об’єкту «Укриття» в екологічну безпечну систему є одним з пріоритетних та важливих напрямків екологічної політики України», - зазначив Володимир Кістіон

Він зазначив, що за рік вдалося досягти позитивних результатів у реалізації проектів, що реалізуються на ЧАЕС.

«З часу проведення попереднього засідання Комітету на майданчику Чорнобильської АЕС досягнуто значного прогресу у реалізації проектів міжнародної технічної допомоги, які фінансуються з Чорнобильського фонду «Укриття» та Рахунку ядерної безпеки Європейського банку реконструкції і розвитку», - наголосив Володимир Кістіон.

Він нагадав, що в кінці минулого року було завершено насування нового безпечного конфайнменту на об’єкт «Укриття» 4-го енергоблоку ЧАЕС.

«Успішна реалізація одного з найамбітніших інженерних проектів у світі дозволила зробити вагомий крок по перетворенню об’єктів «Укриття» Чорнобильської АЕС на екологічно безпечну систему. Проектом передбачено, що нова споруда буде експлуатуватись упродовж 100 років», - наголосив Віце-прем’єр-міністр, додавши, що наприкінці 2017 року планується ввести в експлуатацію новий безпечний конфайнмент.

Окрему увагу учасники приділили підготовці до проведення засідання Асамблей вкладників Чорнобильського фонду «Укриття» та донорів Рахунку Ядерної безпеки.

«Ми починаємо посилену підготовку до проведення засідання Асамблей, оскільки ми плануємо, що ці заходи відбудуться на найвищому рівні», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249990498