Остап Семерак: ЄБРР та країни-вкладники допомагатимуть Україні перетворювати об'єкт "Укриття" ЧАЕС на екологічно безпечну систему
18.05.2017 | 09:19
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
 

Завдяки підтримці міжнародної спільноти зона відчуження вже в найближче десятиріччя може перетворитися на екологічно безпечну територію. Українська сторона виконує всі взяті міжнародні зобов’язання  щодо своєчасного запланованого введення в експлуатацію нового безпечного конфайнменту та завершення будівництва СВЯП-2.

 Про це Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак  заявив під час засідання Спільного Комітету «Україна – Європейський банк реконструкції та розвитку» 17 травня.

Міністр відзначив, що підтримка ЄБРР щодо виконання Україною проектів, спрямованих на подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, є надзвичайно важливою.

«Український Уряд високо цінує, що одним із пріоритетних завдань ЄБРР є перетворення об’єкту «Укриття» на ЧАЕС на  екологічно безпечну систему. Сьогодні на майданчику Чорнобильської АЕС  в рамках Чорнобильського фонду «Укриття» і Рахунку Ядерної безпеки,  адміністратором яких виступає ЄБРР, продовжується реалізація ряду міжнародних проектів», -  сказав Остап Семерак.

Міністр запевнив, що українська сторона надалі відповідально виконуватиме взяті на себе  міжнародні  фінансові зобов’язання. 

Під час наради, яка відбулася під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Володимира Кістіона, за участі голови представництва ЄБРР Шевкі Аджунера, Директора Департаменту Ядерної безпеки Вінса Новака  було обговорено поточний стан реалізації проекту будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2) та реалізації проекту Будівництва нового  безпечного конфайнменту об’єкту «Укриття» Чорнобильської АСЕ (НБК).

Нагадаємо, що завершення будівництва СВЯП-2 важливе для майбутнього зберігання  відпрацьованих тепловиділяючих збірок, накопичених на ЧАЕС за весь час її експлуатації.

Остап Семерак нагадав, що  Уряд затвердив Порядок прийняття в експлуатацію об'єкта «Пусковий комплекс 1 нового безпечного конфайнменту», що дозволить введення в експлуатацію закінченого будівництвом цілісного комплексу як єдиного об'єкта.

Міністр також зазначив, що наразі триває підготовка до винесення на розгляд Уряду нової редакції Загальнодержавної програми зняття Чорнобильської АЕС із експлуатації та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.

 

Мова також йшла про необхідність виділення додаткових  коштів  на завершення будівництва огороджуючого контуру нового безпечного конфайнменту.

Обговорили питання щодо  про проведення  засідання Асамблей обох фондів в Україні в грудні цього року на території Чорнобильської АЕС.

Остап Семерак запропонував вже найближчим часом утворити робочу групу щодо підготовки проведення в Україні Асамблеї донорів вкладників Чорнобильського фонду «Укриття» та донорів Рахунку Ядерної безпеки, в якій візьмуть участь представники «Великої сімки».

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249990715